Infostart.hu
eur:
386.54
usd:
328.34
bux:
110953.4
2025. december 30. kedd Dávid
Fire hose on fire truck,Firemen equipment.
Nyitókép: Visoot Uthairam/Getty Images

Kiürítették az egyik legnagyobb budapesti plázát

Kisebb tűz keletkezett 2025. július 30-án délelőtt a budapesti VIII. kerületben, a Kerepesi úton található Arena Mall (korábbi nevén Aréna Pláza) külső üzemi területén.

A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint egy tömörített hulladék izzott és füstölt egy konténerben, egy elkülönített helyiségben.

A tűz észlelését követően az Arena Mall biztonsági szolgálata haladéktalanul intézkedett az épület kiürítéséről, és megkezdte az oltást a tűzoltóság kiérkezéséig.

Az áruház közleménye szerint a kiürítés mindössze 11 percig tartott, ezt követően a vásárlók visszatérhettek az épületbe. Személyi sérülés nem történt, és veszélyhelyzet nem áll fenn. Az elhárítással kapcsolatos tevékenységek és az utómunkálatok kizárólag az áruházon kívüli üzemi területet érintik.

Az eset okainak kivizsgálása a tűzoltóság bevonásával már megkezdődött. Az Arena Mall ígérete szerint minden lehetséges további intézkedést megtesz a hasonló esetek megelőzése érdekében.

Címlapról ajánljuk
Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Pirosba csúszott Amerika, de az éves mérleg még mindig kiváló

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel kisebb esést láthattunk, ezt követően Európában óvatos optimizmus volt megfigyelhető, Amerikában pedig kisebb mínuszban zártak a tőzsdék. A nemesfém piacra is nagyon érdemes figyelni az év utolsó napjaiban, ugyanis az ezüst és az arany árfolyama is új történelmi csúcsot döntött az éjjeli órákban, ezt követően azonban egy nagyobb zuhanás vette kezdetét. Gazdasági események szempontjából nem voltak nagy izgalmak, és a potenciális ukrajnai békével kapcsolatos hírek sem mozgatták meg nagyon a részvénypiacokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×