Infostart.hu
eur:
363.28
usd:
314.87
bux:
150022.25
2026. augusztus 14. péntek Marcell
close up shot of carbon monoxide alarm near garage
Nyitókép: Kameleon007/Getty Images

Halálos karácsony előtti este

Meghalt egy ember Kosdon, egy lakástűzben.

Szombaton tizenkilenc órakor jelezték a katasztrófavédelemnek, hogy a Pest vármegyei Kosdon kigyulladt egy családi ház és lángok csapnak ki az ablakon.

A Rákóczi utcai épület, amely egy 80 négyzetméteres egyszintes ház volt, teljes terjedelmében égett, a tűz a tetőre is átterjedt.

A tűzoltóknak a tetőt is meg kellett bontaniuk az oltáshoz. Beavatkozás közben megtalálták az ott lakó idős férfi holttestét. A tűz pontos keletkezési helyét, idejét és okát tűzvizsgálat fogja feltárni - írta közleményében a katasztrófavédelem, akik arra is figyelmeztetnek, hogy leggyakrabban egyedül élő idős emberek szenvednek halálos füstmérgezést, pedig az ehhez hasonló tragédiák egy füstérzékelővel megelőzhetőek lennének.

Címlapról ajánljuk
Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×