Infostart.hu
eur:
364.44
usd:
311.7
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel
Törőcsik Mari Galileo Galilei szerepében Bertolt Brecht Galilei élete című drámájának fotóspróbáján a Nemzeti Színházban 2016. március 18-án. A színdarabot március 20-án mutatják be Zsótér Sándor rendezésében.
Nyitókép: MTI Fotó: Kallos Bea

Kínosan olcsón árulják Töröcsik Mari volt otthonát

Titokban árulják Törőcsik Mari egykori otthonát.

A Blikk információja szerint a két éve elhunyt művésznő lánya szeretne túladni a Vas vármegyei zsákfalu főutcáján található családi házon, ám egyelőre nyilvánosan nem hirdeti édesanyja egykori otthonát.

A lap Törőcsik Mari egykori kollégái és kedves barátai környezetéből megtudtuk, hogy 45 millió forintért már többeknek felkínálták az ingatant. Egy, a velemi ingatlanhelyzettel tisztában lévő forrásunk szerint azonban ez az összeg jóval kevesebb, mint amennyit a házzal, az udvarral és a gazdasági épülettel együtt az 1450 négyzetméteres ingatlan ér.

A művésznő egykori otthona, amelynek egyébként 2014. októbere óta Törőcsik Mari lánya a jogos tulajdonosa. A falubeliek szerint másfél éve csak a szomszéd járt az épületben, aki rendszeresen szellőztet. Ami azonban még szomorúbb, hogy a legenda akár film- és színháztörténeti szempontból is különleges és értékes tárgyai még mindig a házban vannak.

Címlapról ajánljuk
Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Hírfolyamunkban egész nap követtük az ünnepi eseményeket a Kossuth téri ünnepélyes zászlófelvonástól a fővárosi tűzijáték végéig.

Európa AI-jövője nem a felhőben dől el

A mesterséges intelligenciáról sokszor úgy beszélünk, mintha a felhőben lakna. Valójában azonban adatközpontokban fut, áramot fogyaszt, hőt termel, hálózatot terhel. Európa most szembesül azzal, hogy a digitális szuverenitás nemcsak algoritmusokból és szabályozásból áll, hanem erőművekből, vezetékekből és ipari kapacitásból is.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×