Infostart.hu
eur:
363.9
usd:
311.39
bux:
133968.89
2026. május 5. kedd Adrián, Györgyi

Az öregecskedő színésznőknek csak házisárkány szerep jut

Meryl Streep azzal vádolta meg Hollywoodot, hogy beskatulyázzák a középkorú színésznőket, és csak agresszív házisárkány-szerepeket ajánlanak fel nekik.

Az ördög Pradát visel című új filmjében az amerikai színésznő egy divatlap zsarnoki főszerkesztőjét játssza.

A Velencei Filmfesztiválon tartott vetítés után Meryl Streep kifakadt: "Ilyen szerepeket írnak a korombeli nőknek. Úgy látszik a társadalom valami miatt így látja a kicsit idősebb nőket. Általában sárkányok, vagy más groteszk alakok vagyunk."

Arra a kérdésre, hogy végleg áttér-e a komikus szerepekre, az 57 éves filmsztár kérdéssel felelet: "Milyen filmet látott mostanában, amelyben komoly szerepet kapott egy 50-es éveiben járó nő?"

Meryl Streep azt is elárulta, hogy Az ördög Pradát visel című filmben karakterét az üzleti világ férfi személyiségeire alapozta.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.05. kedd, 18:00
Szalai Máté
a Clingendael Intézet és a Budapesti Corvinus Egyetem kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×