Infostart.hu
eur:
385.63
usd:
331.09
bux:
122151.69
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Karácsony Gergely: jobb hely lett a világ

A román elnökválasztás második fordulójának, a lengyel elnökválasztás első fordulójának, valamint a zágrábi főpolgármester-választás első fordulójának eredményére reagált Budapest főpolgármestere.

Jobb hely lett a világ, miután a térségünkben három, fontos választást is megtartottak - értékelt a főpolgármester a közösségi oldalán.

Karácsony Gergely azt írta: térségünkben három fontos választást is tartottak, és leginkább a román elnökválasztás második fordulója miatt lehetett izgulni, ahol a "szélsőjobboldali és magyarellenes" George Simionnal szemben Nicusor Dan bukaresti főpolgármester képviselte az európaiságot, az autonómiát és ebből következően a magyar közösség tiszteletét.

"Óriási kő esett le a szívemről, hogy az exit poll kutatások és a választási részeredmények alapján Nicusor Dan lesz Románia új elnöke" - fogalmazott.

Hozzátette, hogy vasárnap megtartották a lengyel elnökválasztás első fordulóját is, ahol barátja, Rafal Trzaskowski, Varsó főpolgármestere képviselte "Lengyelországot, az Európába visszavezetni akaró pártokat".

Rafal megnyerte az első fordulót, így komoly versenyben esélye van a második fordulós győzelemre is - tette hozzá Karácsony Gergely.

Szintén vasárnap tartották a főpolgármester-választás első fordulóját Zágrábban is, ahol Tomislav Tomasevic az előrejelzések szerint óriási győzelmet aratott - tette hozzá Karácsony Gergely.

(A nyitóképen: Karácsony Gergely és Rafal Trzaskowski)

Címlapról ajánljuk
Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico szlovák miniszterelnök a hétvégén az Egyesült Államokban járt, ahol kulcsfontosságú megállapodást írt alá Szlovákia jövőbeli energiaellátásáról, majd személyesen tárgyalt Donald Trump amerikai elnökkel Floridában. A látogatás középpontjában az új szlovák atomerőműblokk megépítése, a szuverén külpolitika és a nagyhatalmakkal való egyensúlyozás állt.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×