Infostart.hu
eur:
386.55
usd:
331.54
bux:
120471.04
2026. január 14. szerda Bódog
Budapest, 2025. április 22. Résztvevők a gyülekezési jogról szóló törvény módosításának visszavonásáért tartott tüntetésen a Szabadság hídon 2025. április 22-én. MTI/Illyés Tibor
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Megszólalt a rendőrség: intézkedések a Szabadság hidat blokkolókkal szemben

A gyűlés résztvevői jogellenesen előbb az V. kerület, Ferenciek terénél akadályozták a közlekedőket, majd egy csoportjuk a Szabadság hídhoz vonult, ahol egy időre blokkolták a forgalmat - olvasható a police.hu oldalon.

Hadházy Ákos és szervezőtársai 2025. április 22-ére három gyűlést jelentettek be, melyekkel kapcsolatban a Budapesti Rendőr-főkapitányság előíró-korlátozó határozatot hozott.

A gyűlések résztvevőinek a rendőrség ajánlásokat fogalmazott meg.

A gyűlés résztvevői jogellenesen előbb az V. kerület, Ferenciek terénél akadályozták a közlekedőket, majd egy csoportjuk a Szabadság hídhoz vonult, ahol egy időre blokkolták a forgalmat - írja a police.hu.

A rendőrök a közlekedés biztonsága érdekében az érintett szakaszokról ideiglenesen elterelték a forgalmat. A Szabadság híd úttestjét jogellenesen elfoglaló személyeket többször felszólították, hogy menjenek fel a járdára. Akik az ismételt felszólításnak nem tettek eleget, a rendőrök vitték fel a járdára. Minderről folyamatosan itt adtunk tájékoztatást.

A jogellenes gyűléssel összefüggésben a rendőrök 140 embert igazoltattak, kettő ellen gyülekezési joggal visszaélés miatt, egy ellen pirotechnikai termékekkel kapcsolatos szabálysértés miatt tettek feljelentést. Közlekedési szabálysértés miatt 51 ember ellen indult eljárás, egyiküket személyazonosság igazolásával kapcsolatos kötelességek megszegése miatt is feljelentették. Ezen kívül egy-egy fővel szemben indult szabálysértési eljárás személyazonosság igazolásával kapcsolatos kötelességek megszegése, illetve csendháborítás miatt.

A rendőrség mindenki számára biztosítja a békés gyülekezés jogát, miközben figyelembe veszi mások jogait, és érvényt szerez a hatályos magyar jogszabályoknak - olvasható a rendőrség honlapján.

Címlapról ajánljuk
A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én
Felkészülés 2026

A Nemzeti Választási Iroda elnöke ígéri, nem lesz csúszás, fennakadás április 12-én

Teljes egészében felhő alapú infrastruktúrára épül a valasztas.hu honlap, amely így nagy terhelés esetén is garantálja a stabil és megbízható működést – mondta az InfoRádióban Nagy Attila. Az NVI elnöke arra is kitért, hogy az elmúlt években kiiktatták a rendszerből azokat az elemeket, amelyek a korábbi választások során a szavazókörök zárásának a csúszásához vezettek vagy lassították a szavazatszámlálást.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×