Infostart.hu
eur:
381.86
usd:
327.7
bux:
109447.22
2025. december 5. péntek Vilma
Passenger jet descending in evening sky
Nyitókép: SEAN GLADWELL/Getty Images

Ekkor indulhat el az első Hungary Airlines járat

Február elején startolhat el Hongkong felé a Hungary Airlines A330-as repülője. Az új magyar légitársaság 2024 végén szerezte meg a szükséges hatósági engedélyeket.

Mint arról korábban az Infostart is beszámolt, a Hungary Airlines megkapta a légi üzemeltetői engedélyt, és a magyar kormány megbízásából megkezdheti a repülést az Airbus A330F áruszállító repülőgéppel.

A Budflyer azt írja beszámolójában, hogy

a Hungary Airlines első menetrend szerint közlekedő cargo légi HA101-es járata vélhetően február 5-én 12:10-kor száll fel Budapestről Hongkong felé, ahonnan HA102-es járatszámmal tér majd vissza február 6-án 17:20-kor. Mint írták, ezt követően hetente háromszor tervezik a repülőgépet az útvonalon használni

- vette észre az Index. A blog azt is megemlíti, hogy a repülőgép nemrég Sanghajba repült Budapestről, hivatalosan nem közölt okok miatt.

A Hungary Airlines Kft. többségi tulajdonosa 50 százalékot meghaladó részesedéssel a hazánkban élő, vélhetően magyar állampolgársággal is rendelkező Wu Jiang kínai üzletember. Mellette két kisebbségi tulajdonos szerepel a cégjegyzék adatai szerint: a pekingi székhelyű UTL (Beijing) Digital Logistics Co. Ltd., valamint 2024. november 28-tól a magyar állami tulajdonú Air Hungary Szolgáltató Zrt.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Kukásautó-kartellt csípett el a GVH, másfél milliárdos bírság lett belőle

Kukásautó-kartellt csípett el a GVH, másfél milliárdos bírság lett belőle

Újabb nagy kartellügyet zárt le a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). Kukásautók és csatornatisztító járművek közbeszerzéseit egyeztették tiltott módon egyes gyártó cégek több éven keresztül. A kartellezésben érintett hét cég közül hatra szabott ki összesen közel 1,3 milliárd forint bírságot a GVH Versenytanácsa. Az érintett cégek egy kivételtől eltekintve együttműködtek a Versenyhatósággal és beismerték a jogsértéseket. Az ügyben rekord összegű, 270 millió forintos eljárási bírságot is kiszabott a GVH a helyszíni kutatás során beszerzett adatokhoz való hozzáférés akadályozása miatt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 10:02
×
×
×
×