Infostart.hu
eur:
387.37
usd:
331.71
bux:
117385.41
2026. január 12. hétfő Ernő
Résztvevők a Generali Night Run Budapest futóversenyen a Friedrich Born rakparton 2019. augusztus 3-án. Az esemény a Budapest 2019 Európa Sportfővárosa rendezvénysorozat része.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Nagy lezárások jönnek az iskolakezdés előtti utolsó hétvégén Budapesten

Koncert és futóverseny miatt lesznek korlátozások.

A Generali Night Run Budapest futóversenyt szombat este és éjjel rendezik a Várkert Bazár környékén és a budai Vár területén, ezért közlekedési változásokra kell készülni a környéken. A lezárás érinti a közösségi közlekedést is - közölte a Budapesti Közlekedési Központ.

Pénteken 20 órától vasárnap 16 óráig teljesen lezárják a Műegyetem rakpartot;

szombaton 17.30-tól vasárnap hajnali 2 óráig lezárják a Bem rakpart-Jégverem utca-Fő utca-Clark Ádám tér és a Váralja utca-Alagút-Széchenyi lánchíd-Széchenyi István tér útvonalat (a József Attila utcától az Akadémia utcáig nem korlátozzák a Széchenyi István tér forgalmát), valamint a budai alsó rakpartot a Rákóczi híd és a Margit híd közötti szakaszon; szombaton 18 órától vasárnap hajnali 2 óráig teljesen lezárják a Palota utat, a Hunyadi János utat és az Alagutat, valamint részlegesen korlátozzák a Dísz tér forgalmát is.

A 19-es villamos szombaton 18 órától a Bécsi út-Vörösvári út és a Batthyány tér, illetve Kelenföld vasútállomás és a Clark Ádám tér között közlekedik; a 41-es villamos szombaton 18 órától módosított útvonalon, a Krisztina körúton át jár a Széll Kálmán tér érintésével; a 105-ös, a 178-as és a 210B buszok szombaton 17.30-tól módosított útvonalon, a Lánchíd helyett az Erzsébet hídon át közlekednek, egyik irányban sem érintik a Széchenyi István tér, József nádor tér-Hild tér és a Clark Ádám tér megállókat, a Deák Ferenc téren mindkét irányban a 9-es busz megállójában állnak meg.

A 16-os és a 216-os buszok szombaton 17.30-tól nem közlekednek, helyettük a Széll Kálmán tér és a Dísz tér között a sűrűbben közlekedő 16A buszokkal lehet utazni; a 916-os éjszakai busz egész éjjel rövidített útvonalon, a Széll Kálmán tér és a Dísz tér között jár; a 990-es busz vasárnap hajnali 2 óráig módosított útvonalon, a Lánchíd helyett az Erzsébet hídon jár, a Döbrentei tér és a Batthyány tér között a Széll Kálmán tér érintésével közlekedik.

A Batthyány téren a Normafa felé a 39-es busz megállójában állnak meg a buszok; a Széll Kálmán téren Rákoskeresztúr, városközpont felé a Normafa irányú megállóban lehet felszállni.

A Hősök tere környékén is lezárások lesznek

A Budapesti Fesztiválzenekar ingyenes komolyzenei koncertet ad a Hősök terén szombat este. Emiatt forgalomkorlátozásra kell számítani a Hősök terén és környékén, így az Andrássy úton, a Kós Károly sétányon, a Dózsa György úton és az Állatkerti körúton; egyes autóbuszok és trolibuszok módosított útvonalon járnak majd.

A rendezvény miatt

16.30-tól 21 óráig lezárják az Állatkerti körutat a Gundel Károly úttól a Hősök teréig, a Hősök terét a Kós Károly sétánytól a Dózsa György útig és a Kós Károly sétány centrum felé tartó sávját a Hermina úttól a Hősök teréig.

Továbbá 18.30-tól 20.30-ig lezárják a Hősök terét körben, az Andrássy utat a Bajza utca és a Dózsa György út között, a Kós Károly sétányt mindkét irányba, az Olof Palme sétányt a Zichy Mihály utca és a Hősök tere között, valamint a Dózsa György utat a Városligeti fasor és a Podmaniczky utca között.

A BKK-járatok a Szondi utca és a Podmaniczky utca között közlekedhetnek. A korlátozások érintik a 105-ös, a 210B, a 20E, a 30-as, a 30A, a 79-es és a 230-as autóbuszokat, továbbá a 75-ös és a 75A trolibuszokat.

A közlekedési változásokról a BKK Info oldalon lehet tájékozódni, az utazás megtervezéséhez pedig érdemes a BudapestGO alkalmazást használni.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Trump újra nekiment a Fednek, miközben egyre feszültebb a helyzet Iránban - Mi történik a piacokon?

Trump újra nekiment a Fednek, miközben egyre feszültebb a helyzet Iránban - Mi történik a piacokon?

Az elmúlt héten a geopolitikai hírekre figyeltek a befektetők, és úgy tűnik, hogy ez ezen a héten sem lesz másképp, hiszen a hetek óta tartó iráni tüntetések miatt Donald Trump állítólag katonai beavatkozást fontolgat az országban. Eközben az tőzsdékre nyomást helyez, hogy az amerikai jegybank elnöke ellen büntetjogi vizsgálat indult, amit Jerome Powell Donald Trump nyomásgyakorlásának és megfélemlítésének nevezett. Az ázsiai piacok eközben kis emelkedést mutattak, Európában pedig csak oldalaztak a tőzsdék, az USA-ban viszont érdemi hangulatromlás figyelhető meg, eközben nagyon komoly ralit láthatunk a nemesfémeknél: az arany és az ezüst is új csúcsra száguldott. Itthon mérsékelt elmozdulásokkal telt a nap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×