Infostart.hu
eur:
357.24
usd:
306.83
bux:
0
2026. május 25. hétfő Orbán
A Duna fővárosi szakasza 463 centiméter körüli vízállásnál 2018. január 10-én. Az előtérben a Margit híd egyik kődísze.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Fontos vállalást tett a főpolgármester

Karácsony Gergely ígéretet tett a Margit híd megrongált Szent Korona-ábrázolásainak helyreállítására – tudatta a Szent István Intézet közleményben.

„Egy évet kellett várni, de az összefogás sikert hozott!” – írták.

A Szent István Intézet kezdeményezésére, a CitizenGO Magyarországgal együttműködésben másfél hete elindított petíció célt ért. A közel 16 ezer aláírónak hála, Karácsony Gergely főpolgármester szombati közösségimédia-bejegyzésében ezt írta: „Elítélek minden olyan törekvést, amely meg akar csonkítani közterületi alkotásokat vallási vagy civilizációs jelképek eltávolításával. Éppen ezért elrendeltem a Margit híd pilléreit díszítő Szent Korona ábrázolásokról letört keresztek haladéktalan helyreállítását” – közölték.

„Petíciónk sikere megmutatta, van értelme nyitott szemmel járva őrzőként védeni értékeinket, van eredménye a jóakaratú összefogásnak, a nemzeti és keresztény szimbólumaink melletti következetes kiállásnak!” – írták.

Kiderült: együtt meg tudjuk védeni értékeinket, akkor is, ha az eredményre méltatlanul sokat kell várni. „Adjon erőt ez a sikeres kiállás mindannyiunknak ahhoz, hogy ha a szükség úgy hozza, újra hallassuk hangunkat!” – áll a közleményben.

Az intézet közleményében köszönetet mondott „mindenkinek, aki aláírásával hozzájárult ahhoz, hogy a főváros szívében végre helyükre kerülhetnek a letört keresztek, legszentebb nemzeti jelképeinken!”

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
Iráni béke és MNB kamatdöntés: mi lesz a forinttal a héten?

Iráni béke és MNB kamatdöntés: mi lesz a forinttal a héten?

A múlt héten felerősödtek az iráni békével kapcsolatos várakozások, a hét végén Donald Trump, amerikai elnök többször utalt rá, hogy közel lehet a megegyezés. Egyelőre azonban hivatalos bejelentés, amit mindkét fél elismert volna még nem történt. Ennek ellenére mindenki feszülten figyeli mi fog történni. Különösen azért, mert a jövő héten már áprilisi, néhol májusi adatok érkeznek, amelyek már mutatni fogják az iráni háború stagflációs hatásait. Hazai fronton pedig a forint sorsa lesz érdekes, amelyet a közel-keleti hírek mellett az MNB kamatdöntés is megmozgathat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×