Infostart.hu
eur:
360.36
usd:
309.38
bux:
132046.37
2026. május 19. kedd Ivó, Milán
Taxi car on the street at night
Nyitókép: Chalabala/Getty Images

Elkészült a nagy budapesti taxiteszt – íme, az eredmény

Külföldi diákok értékelték a szolgáltatásokat több szempont figyelembe vételével.

A Tudatos Vásárlók Egyesülete legújabb tesztjében öt szempont alapján hasonlították össze a budapesti taxitársaságokat.

A vizsgálat gyakorlati része rendhagyó volt, miután az értékelést idén júniusban két „turista”, pontosabban amerikai egyetemista végezte a Georgia Tech (Atlanta, GA) Leadership for Social Good study abroad kurzus keretében. Az eredmények így különösen értékesek, hiszen betekintést nyerhetünk a budapesti taxik használatába külföldiek szemével is – írja a vg.hu.

Hét szolgáltatót hasonlítottak össze: Uber, Főtaxi, Bolt, 6x6, Tele5Taxi,City Taxi és a Welcome Pickups.

A diákok az alábbi öt kritérium szerint értékelték a szolgáltatókat, amelyek mind egyenlő súllyal számítottak bele a végeredménybe:

  • rendelés módja és elérhetőség,
  • turisztikai vonzerő,
  • rendelés folyamata,
  • utazási élmény,
  • ár.

A tesztelőknek nem volt előzetes ismeretük a budapesti taxitársaságokról, ezért az első lépés a vizsgálatban részt vevő szolgáltatók kiválasztása volt. Ez a kiválasztási folyamat jól tükrözi azt a helyzetet, amikor egy turista vagy akár egy első taxizó helyi lakos próbál fuvart szerezni az okostelefonja segítségével. A tesztelt taxitársaságok közül négyet telefonos alkalmazás, egyet online, vagyis a weboldalon kitöltött űrlap segítségével, kettőt pedig telefonon rendeltek meg.

A fuvarok minden alkalommal ugyanazon az útvonalon és ugyanabban a napszakban történtek, hogy az eredmények és tapasztalatok minél jobban összehasonlíthatók legyenek.

A legolcsóbb a tesztelt szolgáltatók közül a Bolt volt. Ezt a társaságot választották a tesztelők turisztikai vonzerő szempontjából a legjobbnak, illetve összességében is ez volt a kedvencük.

A rendelés módjában és elérhetőségben a 6x6 és a Welcome Pickups emelkedtek ki a mezőnyből, a 6x6 Taxinál volt a legsimább a rendelés folyamata. Az autóban töltött időt a Bolt és a City Taxi esetében értékelték a legkellemesebbnek a tesztelők. A teszt további részleteiről itt lehet olvasni.

Címlapról ajánljuk
Euró klubtagság nélkül: Andorra, Monaco, San Marino, Vatikán, Koszovó és Montenegró eurótörténete

Euró klubtagság nélkül: Andorra, Monaco, San Marino, Vatikán, Koszovó és Montenegró eurótörténete

Az euróövezetbe elvileg szigorú felvételi vizsgán át vezet az út. Az infláció, a hiány, az államadósság, az árfolyam-stabilitás mind rendben kell, hogy legyen. Mégis vannak olyan államok, amelyek eurót használnak anélkül, hogy ezeket az elvárásokat kipipálták volna. Andorra, Monaco, San Marino és Vatikán szerződéssel kapott különleges státuszt, Koszovó és Montenegró viszont válsághelyzetben, egyoldalúan vezette be az eurót. Ugyanaz a pénz forog náluk, mint mondjuk Németországban, de egészen más történet áll a pénzük mögött.

Új végrehajtói, felszámolói és közjegyzői rendszer jön – itt vannak a friss kormánydöntések

Államilag ellenőrzött végrehajtói rendszer, bírósági kontroll alá kerülő felszámolási eljárások, egyszerűbb és olcsóbb közjegyzői eljárások jöhetnek. Döntött a kormány azbeszt-ügyben, az atomerőmű ügyében, a kormányzati gépkocsikkal és az állami célokra használt honvédségi repülők használatával kapcsolatban is. Elhangzott: az előző kormány meghamisította az idei költségvetést, mert 286 milliárd forint maradt ki az NGM-nél a betervezett fizetendő tételek közül.
Több döntést hozott az új kormány a hétfői ülésén, Sulyok Tamás nem akar lemondani

Több döntést hozott az új kormány a hétfői ülésén, Sulyok Tamás nem akar lemondani

Zajlik a hatalomátvétel: a napokban történik meg az új minisztériumok apparátusának felállítása, egyre több államtitkári név ismert. Hétfőre Magyar Péter ismét kormányülés összehívását lengette be, így várhatóan több fontos bejelentésre számíthatunk a kabinettől. Orbán Anita arról adott hírt, hogy tárgyalások kezdődnek a kárpátaljai magyarok kisebbségi jogainak rendezésére Ukrajnával. Sulyok Tamás köztársasági elnök egy interjúban arról beszélt, hogy nem tervez lemondani a tisztségéről, mire Magyar Péter újra távozásra szólította fel. Balásy Gyula két, az államnak felajánlott kommunikációs cégéről kiderült, hogy végrehajtás indult ellenük, Varga Mihály pedig kijelentette, hogy a jegybank partner lesz a kormánnyal az euró bevezetésében. A fejleményekről folyamatosan tudósítunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×