Infostart.hu
eur:
364.34
usd:
315.64
bux:
149652.23
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna

A sofőr, aki mindent megtett azért, hogy börtönbe kerüljön

Jogosítvány nélkül vezetett részegen, amikor elkapták a rendőrök. Még aznap ismét ittasan ült a volán mögé, és fel is borult a kocsijával.

A vádirat szerint a vezetői engedéllyel nem rendelkező, járművezetéstől eltiltott férfi 2022. október 12-én délelőtt úgy vezette autóját Kiskunhalason, hogy előtte alkoholt és nyugtatókat fogyasztott. A vádlottat emiatt a kiskunhalasi rendőrök előállították. A rendőri intézkedéseket követően, a kora délutáni órákban, az elkövető ismét a volán mögé ült, annak ellenére, hogy még mindig ittas és bódult állapotban volt. A férfi két utassal indult el Kiskunhalasról Kiskunmajsa felé.

Kiskunmajsa közelében a férfi – ittassága és a nyugtatók hatása miatt – úgy kezdte el megelőzni az előtte haladó kistehergépkocsit, hogy a szemből érkező járműforgalomról nem győződött meg. Emiatt amikor áttért a bal oldali forgalmi sávba, nekiütközött a szemből érkező, szabályosan közlekedő autó bal első részének. Az ütközés hatására a vádlott autója előbb az előzött kistehergépkocsi bal elejének ütközött, majd lesodródott az útról, tengelye körül többször átfordult és végül az út menti kerítésen átrepülve egy füves területen, a kerekein landolt.

A baleset következtében a vádlott egyik utasa súlyos, míg a másik maradandó fogyatékosságot eredményező sérüléseket szenvedett.

Az ügyészség a férfit maradandó fogyatékosságot okozó ittas állapotban elkövetett járművezetés bűntettével és eltiltás hatálya alatti járművezetés vétségével vádolja és vele szemben végrehajtandó szabadságvesztés büntetés és közúti járművezetéstől eltiltás kiszabását indítványozza.

Címlapról ajánljuk
Megválasztották – Baka András a következő köztársasági elnök

Megválasztották – Baka András a következő köztársasági elnök

A nemzetközileg ismert jogászprofesszor, a korábbi Legfelsőbb Bíróság exelnöke lesz a következő államfő. Megvan a parlamenti titkos szavazás eredménye is.

Lakatos Mónika az Arénában: van, ami a sok időjárási rekordnál is érdekesebb ebben a nyárban

Több abszolút időjárási rekord is megdőlt júniusban és júliusban Magyarországon, de történt a rekordoknál is érdekesebb, ugyanakkor riasztóbb változás is az időjárásunkban – mondta Lakatos Mónika, a HungaroMet éghajlatkutatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Lezuhant egy ukrán MiG–29-es vadászgép, több ezer kilométeres mélységben csaphatott le Kijev – Háborús híreink percről percre kedden

Lezuhant egy ukrán MiG–29-es vadászgép, több ezer kilométeres mélységben csaphatott le Kijev – Háborús híreink percről percre kedden

Tűz ütött ki egy olajfinomítóban Oroszország távol-keleti részén, a jelentések az orosz-ukrán határtól mintegy 6000 kilomérerre fekvő Habarovszki határterületről, Komszomolszk-na-Amure városából érkeztek. Azt egyelőre nem erőstették meg, hogy valóban ukrán csapás miatt kapott-e lángra a finomító, Habarovszk ugyanis kívül esik minden ismert ukrán fegyver hatótávolságán. Az éjszaka folyamán ugyanakkor ukrán drónok vették célba az orosz online kiskereskedő, a Wildberries Voronyezs megyei logisztikai központját, amely lángokba borult - írja a Kyiv Independent. Hétfőn este az ukrán légierő közölte, lezuhant egy ukrán MiG-29-es vadászgép Odessza régióban, miközben megpróbált kilőni egy célpontot a levegőben. A pilóta sikeresen katapultált, kórházban ápolják. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×