Infostart.hu
eur:
386.19
usd:
331.73
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog
Nyitókép: Pixabay

Újabb város "esett el" - szorul vissza a zöld rendszámos ingyenparkolás

Szeptembertől már három városban is csak a tisztán elektromos hajtású autókkal lehet ingyen parkolni.

Miskolc és Pécs után Szolnok városvezetése is úgy döntött, hogy csak azokkal az autókkal lehet ingyen parkolni, amelyek kizárólag elektromos meghajtásúak. Erről a origo.hu és a villanyautósok.hu alapján.

Eddig az úgynevezett "plug-in hibrid" járművek is élvezhették ezt a kedvezményt, ugyanis ezek az autók, papíron, legalább 25 kilométert képesek megtenni tisztán elektromos hajtással. Viszont ellenőrizhetetlen, hogy a kocsi tulajdonosa valóban ilyen, környezetkímélő üzemmódban használja-e a járművét. Így már a szolnoki városvezetés is azon az állásponton van, hogy csak a tisztán villamos hajtású járművek érdemlik meg az ingyenes parkolást.

Magyarországon azonban mind az elektromos üzemű, mind pedig a "konnektoros-hibridek" zöld rendszámot kapnak. Ezért, akárcsak Miskolcon és Pécsen, Szolnokon is külön adatbázisban kell majd regisztrálni a villanyautókat. Hiszen mégsem várható el, hogy a parkolóőr ránézésre megmondja, melyik autó jogosult ingyen várakozni és melyik nem.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×