Infostart.hu
eur:
380.83
usd:
325.6
bux:
126534.75
2026. március 2. hétfő Lujza
Nyitókép: Forrás: Facebook

Reagált Kína a leendő Fudan Egyetemnél elhelyezett új utcanévtáblákra

A külügyi szóvivő fogalmazta meg országa álláspontját.

Hivatalosan is megveti Kína azokat a politikusokat, akik részt vettek abban az akcióban, ami miatt a kínai Fudan Egyetem kampusza a jövőben – a még nem végleges döntés szerint – az eddigi utcanevek helyett Dalai Láma út, az Ujgur Mártírok útja, a Szabad Hongkong út és a Hszie Si-kuang püspök út közelében épülhet fel – írta a hvg.hu a France24 cikke alapján.

"Az ilyen viselkedés megvetendő” – mondta Vang Ven-bin, a kínai külügy szóvivője, hozzátéve: „ezek a politikusok eltúlozzák a Kínával kapcsolatos ügyeket, és hátráltatják a Kína és Magyarország közti együttműködést.”

Mint az Infostart is beszámolt róla, az utcaátnevezési akcióval Ferencváros polgármestere, Baranyi Krisztina és Karácsony Gergely főpolgármester kívánta kifejezni, hogy nem értenek egyet a kormány Fudan Egyetemet illető terveivel szemben. A ferencvárosi kerületi vezető nem számít diplomáciai botrányra, a Kína-szakértő viszont igen - minderről itt írtunk.

A IX. kerület vezetője, Baranyi Krisztina a veszélyhelyzet miatt a ferencvárosi közgyűlés jogát egy személyben gyakorolva döntött az új nevekről, ám azokról még a fővárosnak is döntenie kell.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump: Iránt még nem is kezdtük el igazán keményen ütni, most jön a java

Donald Trump: Iránt még nem is kezdtük el igazán keményen ütni, most jön a java

A „nagy hullám még hátravan” az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: „még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket”. Az elnök a Fehér Házban is sajtótájékoztatót tartott. Elmondta: „Irán rendelkezett olyan rakétákkal, amelyek képesek voltak eltalálni Európát és a helyi és tengerentúli bázisainkat, és hamarosan olyan rakétákkal is rendelkezett volna, amelyek el tudták volna érni gyönyörű Amerikánkat”.

Orbán Viktor: műholdfelvételeink vannak arról, hogy működőképes a Barátság kőolajvezeték

Műholdfelvételek bizonyítják, hogy a Barátság kőolajvezeték újraindításának technikai akadálya nincs. Felszólítom Zelenszkij elnököt, hogy azonnal indítsa újra az olajszállításokat – írta Orbán Viktor miniszterelnök egy Facebook-videóhoz.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×