Infostart.hu
eur:
350.8
usd:
302.23
bux:
136067.34
2026. június 15. hétfő Jolán, Vid
Nyitókép: pexels

Új részletek a hálapénzkommandó működéséről

Márciustól ellenőrzi a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) az egészségügyi szolgálati jogviszonyban állóknál a hálapénz elfogadását.

Váradi Piroska ezredes, a Nemzeti Védelmi Szolgálat korrupciómegelőzési főosztályának vezetője a Kossuth rádióban kiemelte: január elsejétől a vesztegetés jogszabályi tényállása kibővült a büntető törvénykönyvben a hálapénzzel.

Hozzátette: ezalatt az egészségügyi szolgáltatáshoz kapcsolódóan adott, ígért, elfogadott vagy kért jogtalan előnyt kell érteni. Csak ajándéktárgy adása vagy elfogadása megengedett, készpénz vagy minden más ellenszolgáltatás értékhatártól függetlenül a büntető törvénykönyvbe ütközik - magyarázta.

Az ezredes hangsúlyozta:

nem a "csőbe húzás" vagy a csapdába csalás a céljuk,

sőt, munkájukban a bűnfelderítés messze meghaladja az úgynevezett megbízhatósági vizsgálatok vagy integritási tesztek számát.

A tesztek során megalapozott indok, például ellenőrzött bejelentés vagy az egészségügy korrupciós kitettségének kockázatelemzését követően tudomásukra jutott adat esetén, illetve ügyészi engedély birtokában tesztelik a vizsgált embereket olyan valósnak tűnő szituációban, amikor az NVSZ munkatársa az orvost megvesztegetni próbáló betegnek vagy hozzátartozójának adja ki magát.

Kiemelte: mindig a vesztegetés elfogadóját tesztelik, tehát nem a betegeket.

Címlapról ajánljuk

Új korszak kezdődhet a Közel-Keleten, de a bizalom továbbra is törékeny

Donald Trump amerikai elnök szerint kész az amerikai-iráni alku a Hormuzi-szoros újranyitásáról, a tűzszünet meghosszabbításáról és az iráni atomprogramról szóló tárgyalások kereteiről. Az erről szóló egyezményt pénteken írhatják alá.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×