Infostart.hu
eur:
355.37
usd:
311.92
bux:
138464.1
2026. június 23. kedd Zoltán
A Szent László kórházba visznek egy idős férfit védőöltözetbe öltözött mentők a VI. kerületi Eötvös utcából 2020. március 24-én. Budapesten a Szent László kórházban ápolják koronavírussal fertőzött betegeket.
Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán

2863 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 11 beteg

Magyarországon 983 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 49-en vannak lélegeztetőgépen. Budapesten már 1408 beteget tartanak nyilván.

A kormányzati koronavírus-oldal adataiból kiderült, hogy az elmúlt 24 órában elhunyt újabb 11 beteg. Mindannyian krónikus betegségben szenvedtek, de nem mind idősek:

volt köztük egy 54 éves nő,

aki májzsugorban és vérszegénységben szenvedett. Péntekre tehát 323 főre emelkedett az áldozatok száma.

Egy nap alatt 88 új fertőzést regisztráltak, így a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma 2863.

  • Újabb 28 embert engedtek haza a kórházakból, összesen eddig 609-en távoztak gyógyultan.
  • Összesen 983 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 49-en vannak lélegeztetőgépen.
  • 10 384-en vannak hatósági házi karanténban (az egy nappal korábbihoz képest 183-mal többen)
  • 76 331 az akkreditált laboratóriumban vizsgált minták száma (+3380).

Budapesten meghaladta az 1400-at a betegszám, egy nap alatt 40 fővel lettek többen, Pest megyében 25 fővel nőtt az adat.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Varga Mihály jegybankelnök a kamatvágás után: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

Varga Mihály jegybankelnök a kamatvágás után: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

A jegybankelnök szerint a kulcs most az iráni helyzet aktuális rendeződése, az inflációs kép ma már sokkal kedvezőbb, mint tavasszal volt. Szólt az árréskorlátozás jövőjéről, szerinte már annak kivezetése sem veszélyeztetné a folyamatokat. Kamatcsökkentési „mini ciklusban” vagyunk, a 25 pontos csökkentés után nem fognak megállni őszig – mondta Varga Mihály. Cikkünk frissül.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×