Infostart.hu
eur:
363.52
usd:
308.35
bux:
140328.89
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas
A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) által közreadott képen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (j) fogadja Vlagyimir Putyin orosz elnököt (b) a Liszt Ferenc-repülőtéren 2019. október 30-án.
Nyitókép: MTI/KKM

Megjött Vlagyimir Putyin, este 8-ig kell türelem a közlekedésben

Szijjártó Péter külügyminiszter fogadta az orosz elnököt Ferihegyen, aki azonnal Orbán Viktorhoz megy, majd közös sajtótájékoztatót is tartanak, amit az InfoRádió élőben közvetít, az Infostart pedig folyamatosan frissülő cikkben követ.

Szijjártó Péter külügyminiszter várta Vlagyimir Putyin orosz elnököt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, utóbbi szerda délután meg is érkezett, hogy

találkozzon Orbán Viktor miniszterelnökkel, majd közös sajtótájékoztatón ismertesse a megbeszélteket.

Az orosz elnök és a magyar kormányfő 16.30-ra meghirdetett közös sajtótájékoztatóját az InfoRádió élőben közvetíti, az Infostarton pedig folyamatosan frissülő cikkben olvashatnak róla.

A látogatás miatt Budapest számos pontján éppen a délutáni csúcs idején van útlezárás. A BKK - amellett, hogy javasolja a kötött pályás közlekedés, de leginkább a metró használatát - közölte, akinek este 7 és 9 óra között indul a repülőgépe, jóval korábban el kell indulnia Ferihegyre, mint tervezte. A BRFK szerint este fél 8-ig szakaszos lezárásokra kell számítani a repülőtér és a budai Vár közötti vonalon a Hősök tere és az Andrássy út érintésével - valamint az M0-s keleti szektorában -, és számos helyen éjfélig parkolni is tilos - bővebben erről ITT. A BKK friss közléseiről ITT lehet tájékozódni.

Az orosz elnök és a magyar miniszterelnök tárgyalásainak fókuszában a gázellátás és a paksi bővítés áll, de klímaügyekről is eszmét cserélnek, a tárgyalások témáiról ITT lehet bővebben olvasni.

Címlapról ajánljuk

Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Magyarország EU-tagsága óta már többször kopogtathatott volna az eurózóna ajtaján, de korábban politikai akarat nem volt, most pedig a feltételektől vagyunk távol, a politikai akaratról Magyar Péter hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján viszont nyilatkozott, először a költségvetés állapotát világítják át. Az időtávról és a bevezetés részleteiről az InfoRádió Beke Károlyt kérdezte.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Kitart a jó hangulat a tőzsdéken, a hazai részvénypiacot a Tisza kétharmada mozgatja

Kitart a jó hangulat a tőzsdéken, a hazai részvénypiacot a Tisza kétharmada mozgatja

Alapvetően jó a hangulat a nemzetközi tőkepiacokon, a befektetők azt árazzák, hogy áttörés jöhet az amerikai-iráni tárgyalásokban a Hormuzi-szorossal kapcsolatban. Ez alapvetően javította a nemzetközi befektetői közösség kockázatvállalási hajlandóságát, de nagyot mentek tegnap az amerikai technológiai részvények is, ami a szélesebb piacok számára is lendületet adott. Az ázsiai tőzsdéken emelkedéseket lehetett látni reggel, míg Európában kis mozgásokkal indul a nap. A magyar tőzsdén még mindig a Tisza párt kétharmados győzelme mozgatja az árfolyamokat, míg hétfőn a blue-chipek emelkedtek nagyot, azokban kedden már kisebb korrekció volt, ma pedig ismét emelkedés van, erősödnek a hazai blue chipek, felpattan a 4iG és az Opus. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×