Infostart.hu
eur:
359.93
usd:
306.8
bux:
0
2026. május 6. szerda Frida, Ivett
Nyitókép: honvedelem.hu

Visszakerültek a magyar honvédség harci helikopterei az országba

Visszaérkeztek az oroszországi nagyjavításról a Magyar Honvédség Mi-24-es harci helikopterei.

Koller József dandártábornok az M1 reggeli műsorában elmondta: a négy harci helikoptert a javítás során teljesen lecsupaszították, és újjáépítették őket, a legtöbb berendezést újra cserélték, a gépek külsejét átfestették.

A helikopterek korszerűbbek lettek, hét évig problémamentesen repülhetnek.

A Magyar Honvédség Mi-24-es helikopterei Európában is egyedülálló képességet jelentenek, páncélozottak, kabinjuk hermetikusan zár, több mint 300 kilométer/órával képesek repülni.

Alkalmasak szállításra, szárazföldi csapatok tűztámogatással való segítésére, de katasztrófasújtotta területen is bevethetők

- mondta el a dandártábornok.

Címlapról ajánljuk
Fodor Gábor: Magyar Péter első lépései döntően jók voltak, de vannak vitathatóak is

Fodor Gábor: Magyar Péter első lépései döntően jók voltak, de vannak vitathatóak is

Magyar Péter és a Tisza Párt első lépései döntően jók voltak a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője szerint. Fodor Gábor az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt, hogy bizonyos cselekedetek és lépések azonban erősen kritizálhatók vagy nem elfogadhatók.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×