Infostart.hu
eur:
378.18
usd:
317.58
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Unsplash.com

Új tünettel keseríti meg a beteg helyzetét a koronavírus új mutációja

Az íz- és szaglásvesztés kiesett a leggyakoribb tünetek közül a koronavírus JN.1 mutációjánál, ugyanakkor már tízből egy ember számol be szorongásról.

A koronavírus új, JN.1 variánsa egy hónap leforgása alatt a globális fertőzések több mint negyedéért lett felelős, miközben november elején még a fertőzések csupán 3 százalékát tette ki – írja a Hvg.hu. Ennek „köszönhetően” egyre több minden derül ki a mutációról, ami az orvosok és kutatók megfigyelése szerint a szokásos tünetek mellett újat is okoz.

A brit egészségügyi hatóság 2023 decemberi jelentése szerint az alábbi tünetek fordulnak elő a leggyakrabban a fertőzés kapcsán:

  • orrfolyás (31,1 százalék);
  • köhögés (22,9 százalék);
  • fejfájás (20,1 százalék);
  • gyengeség vagy fáradtság (19,6 százalék);
  • izomfájdalom (15,8 százalék);
  • torokfájás (13,2 százalék);
  • alvási problémák (10,8 százalék);
  • aggodalom vagy szorongás (10,5 százalék).

Vagyis a leggyakoribb tünetek között már nincs ott a szaglás és az ízérzékelés elvesztése, ugyanakkor az esetek 10,5 százalékában szorongásos tünetekről számolnak be a fertőzöttek – mutat rá a hírportál, hozzátéve azt is, hogy a JN.1 gyors terjedése azt mutatja, hogy könnyebben fertőz, mint a korábbi variánsok.

Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×