Infostart.hu
eur:
383.53
usd:
329.58
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér
A hosszú expozíciós idővel készült képen csíkot húz az égen egy hullócsillag (felül) - alatta repülőgépek fényei - a hollókői vár felett 2023. augusztus 12-én, a Perseida meteorraj hullásának idején. A Perseidák az egyik legismertebb, sűrű csillaghullást előidéző meteorraj. A raj sok apró porszemcséből áll, amelyek a földi légkörben nagy sebességük következtében felhevülnek és elégnek.
Nyitókép: MTI/Komka Péter

Láthatók voltak a Perseidák Magyarországon - fotók

Hullócsillag a hollókői vár felett a Perseida meteorraj hullásának idején. Tiszta volt az ég, így látható volt a különleges égi jelenség. A Perseidák az egyik legismertebb, sűrű csillaghullást előidéző meteorraj. A raj sok apró porszemcséből áll, amelyek a földi légkörben nagy sebességük következtében felhevülnek és elégnek. MTI/Komka Péter

A Perseidák az egyik legismertebb, sűrű csillaghullást előidéző meteorraj. A raj sok apró porszemcséből áll, amelyek a földi légkörben nagy sebességük következtében felhevülnek és elégnek - írja az MTI a fotóihoz.

Ahogy azt mi is ajánlottuk az Infostarton az éjjel tucatnyi hullócsillagot is meg lehetett figyelni az égbolton. A Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont főigazgatója, Kiss László az InfoRádióban beszélt erről előzetesen.

Hollókő, 2023. augusztus 13.
A hosszú expozíciós idővel készült képen csíkot húz az égen egy hullócsillag a hollókői vár felett 2023. augusztus 13-án, a Perseida meteorraj hullásának idején. A Perseidák az egyik legismertebb, sűrű csillaghullást előidéző meteorraj. A raj sok apró porszemcséből áll, amelyek a földi légkörben nagy sebességük következtében felhevülnek és elégnek.
MTI/Komka Péter
A hosszú expozíciós idővel készült képen csíkot húz az égen egy hullócsillag a hollókői vár felett 2023. augusztus 13-án, a Perseida meteorraj hullásának idején. A Perseidák az egyik legismertebb, sűrű csillaghullást előidéző meteorraj. A raj sok apró porszemcséből áll, amelyek a földi légkörben nagy sebességük következtében felhevülnek és elégnek. MTI/Komka Péter

A Perseidák meteorraj, ami nem más, mint a 109P/Swift-Tuttle üstökös porszemcséi, amelyek az üstökös pályáján szétszóródtak. Ezen a pályarészen a Föld minden évben áthalad.

Címlapról ajánljuk
Elemző: Donald Trump azért lett dühös, mert a britek lavíroznak, a spanyolok meg már-már cinikusak

Elemző: Donald Trump azért lett dühös, mert a britek lavíroznak, a spanyolok meg már-már cinikusak

Donald Trump amerikai elnök azzal fenyegette meg Spanyolországot, hogy megszakít velük minden kereskedelmi kapcsolatot, mert az ország nem engedte az amerikai légierőnek, hogy a bázisait használja az Irán elleni művelethez. Nagy-Britannia sem hagyta, hogy a támadáshoz igénybe vegyék az Indiai-óceánon található támaszpontját. Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője világított rá a helyzet hátterére.

Orbán Viktor részleteket árult el a Vlagyimir Putyinnal folytatott beszélgetéséről

Az orosz elnöknek nem dolga, hogyan jut el az orosz olaj Magyarországra, megvannak a céljai, elérésükig nem fejezi be az ukrajnai háborút – mondta egy tévéinterjúban Orbán Viktor miniszterelnök, aki szerint az ukrán követeléseket erőből le kell verni.
Szijjártó Péter ígéretet kapott Putyintól a Barátság kőolajvezetékkel kapcsolatban

Szijjártó Péter ígéretet kapott Putyintól a Barátság kőolajvezetékkel kapcsolatban

Az energiaellátás biztonsága és a magyar hadifoglyok ügye állt Szijjártó Péter külügyminiszter és Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdai moszkvai találkozójának középpontjában. Putyin szerint a kétoldalú kereskedelem visszaesése ellenére az energetikai együttműködés – köztük a paksi bővítés – fenntartható, és Oroszország továbbra is megbízható szállítónak tartja magát. A miniszter az Ukrajna által állítása szerint akadályozott Barátság-vezetéki szállítások miatt garanciákat kért, miközben Putyin bejelentette: két, ukrán–magyar kettős állampolgárságú hadifoglyot elengednek, akik a magyar delegációval térhetnek haza – derült ki a magyar külügyminiszter tájékoztatásából.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×