Infostart.hu
eur:
386.34
usd:
331.74
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika

Újabb lépés a digitális forradalomban

A cég vezérigazgatója mutatta be az Apple Computer Inc. sokak által türelmetlenül várt Apple márkájú, érintőképernyős mobiltelefont, amely sok jellemzőjében a cég népszerű iPod zenelejátszójára emlékeztet.

A társaság által megrendezett Macworld konferencián Jobs elmondta azt is, hogy az új termék neve iPhone lesz.

Ez a lépés tovább erősítheti az Apple meghatározó pozícióját a hordozható digitális médialejátszók piacán.

Az iPod jelenleg az amerikai mp3-lejátszó piac több mint 70 százalékát mondhatja magáénak.

Az Apple eddig több mint 70 millió iPod-ot adott el; a vásárlók, egyenként 99 centért több mint kétmilliárd dalt töltöttek le az iTunes segítségével.

Az új telefon alig 11,6 milliméter "vastag", használatát 3,5 inches - minden eddiginél pontosabb - érintőképernyője segíti; a készüléknek 2 megapixeles kamerája van, tárkapacitása pedig 4 vagy 8 gigabyte. Működését az Apple OS X operációs rendszere támogatja.

A 4 megabyte-os telefon ára 499 dollár, a 8 megabyte-s változaté 599 dollár lesz. Az Egyesült Államokban júniustól, Európában a negyedik negyedévben, Ázsiában 2008-ban lesz megvásárolható.

Jobs egy másik készülékről is beszélt, amely azt teszi lehetővé, hogy a számítógép és a televízió összekapcsolása révén a felhasználók az eddiginél könnyebben nézhessék meg a letöltött filmeket egy nagy képernyőn.

Az "AppleTV" prototípusát Jobs már szeptemberben bemutatta, most elmondta, hogy a 40 gigabyte-os merevlemezzel rendelkező, így mintegy 50 órányi műsort rögzíteni képes set-top-box 299 dollárért lesz megvásárolható.

Sokak szerint éppen olyan forradalmi változást hozhat a digitális filmek megtekintésében, mint az iPod tette a zenehallgatásban. Mindkét készülék képes ugyanis arra, hogy "elszakítsa" a digitális fájlokat a számítógéptől.

Jobs elmondta azt is, hogy az Apple iTunes online áruházában immár nemcsak a Disney filmjei vásárolhatók meg, hanem elérhetőek a Paramount alkotásai is.

Mindez érthetővé teszi a vezérigazgató utolsó bejelentését is: a társaság nevéből immár elhagyják a számítógép szócskát: az cég neve az eddigi Apple Computer Inc. helyett Apple Inc. lesz

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc Donald Trump gigantikus Aranyflottájáról: félelmetes fegyverzettel rendelkező hadihajók lesznek

Kaiser Ferenc Donald Trump gigantikus Aranyflottájáról: félelmetes fegyverzettel rendelkező hadihajók lesznek

Egyetlen csatahajó megépítése is rendkívül drága, mintegy 10 milliárd dollárba kerül, így a szakértő szerint az amerikaiak tervezett Aranyflottája leghamarabb a 2030-as években szállhatna vízre. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense az InfoRádióban elmondta: „a hajóépítésben világbajnok” Kínának nagyobb gyártókapacitásai vannak, mint az USA-nak, de az ázsiai nagyhatalomnak még nincs sok tapasztalata grandiózus haditengerészeti rendszer üzemeltetésével.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Megtudtuk, miért halaszthatták el váratlanul az energiatárolós pályázatot

Megtudtuk, miért halaszthatták el váratlanul az energiatárolós pályázatot

A Jedlik Ányos Energetikai Program vállalati energiatárolós pályázatának benyújtási határidejét a minap február 10-ig elhalasztották. Úgy tudjuk, hogy a lépést megelőzően az iparági szervezetek számos észrevételt küldtek az Energiaügyi Minisztériumnak a pályázat kapcsán, mert a támogatási konstrukció több elemével kapcsolatban is felmerültek aggályok - és van egy olyan kritikus pontja, amely érdemben visszafoghatta az érdeklődést a várakozásokhoz képest.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×