Infostart.hu
eur:
364.53
usd:
309.39
bux:
136993.14
2026. április 16. csütörtök Csongor
Nyitókép: Facebook/Szilágyi Áron

Több mint tíz éve nem volt példa arra, ami most jön Szilágyi Áron karrierjében

Május első hétvégéjén a szöuli Grand Prix-n a párizsi olimpia óta először lép pástra Szilágyi Áron. Boczkó Gábor szövetségi kapitány az InfoRádióban elmondta: a májusi, madridi világkupáig és a júniusi, genovai Eb-ig az a legfontosabb, hogy műtétje után újra elkapja a versenyhangulat a háromszoros olimpiai bajnokot, érezze a miliőt, és akkor sikerre éhesen állhat oda az egyes asszókra az év legfontosabb versenyein.

Kilenc hónappal a párizsi olimpián nyert csapatezüstérem után visszatér a pástra Szilágyi Áron. A háromszoros olimpiai bajnok kardvívó sarokműtétje és hosszú ideig elhúzódó felépülése után a jövő heti, szöuli Grand Prix-n versenyez újra. A magyar férfi kardcsapat Szilágyi Áron nélkül ezüstérmes lett a márciusi, budapesti világkupán, a Vasas klasszisát Tóth Bertalan helyettesítette. Szöulban csak egyéni versenyt rendeznek, így ezúttal mindenki magáért küzd majd a válogatott kerettagok közül.

A magyar vívóválogatott szövetségi kapitánya az InfoRádióban elmondta: a következő időszak versenyein az lesz a legfontosabb, hogy a világranglistán jól álló magyarok megtartsák a helyüket, a hátrább lévők pedig javítsanak a pozíciójukon. Ez azért lényeges, mert az Európa- és világbajnokságon kedvezőbb helyzetbe kerülnek a kiemelésnél mind egyéniben, mind csapatban azok, akik több világranglista-pontot szereztek.

Boczkó Gábor úgy fogalmazott, Szilágyi Áron karrierjében „új történet” kezdődik a műtétjét követően, hiszen az elmúlt több mint tízben folyamatosan a legjobb tizenhat között volt a férfi kardozók világranglistáján, így nem kellett selejtezőt vívnia a világkupa- és Grand Prix-versenyeken.

A jövő heti, szöuli GP-n viszont a sok kihagyás miatt nem lesz kiemelt, vagyis külön asszókat kell vívnia a főtáblára kerülésért.

A szövetségi kapitány nem félti a háromszoros olimpiai bajnokot, úgy véli, meg fog tudni birkózni ezzel a régóta nem tapasztalt helyzettel is.

Szilágyi Áron ugyan még nem léphetett pástra a márciusi, budapesti világkupán, ott volt a versenyen és támogatta társait, valamint segítette Nemcsik Zsolt vezetőedző munkáját. Bár sokat kellett kihagynia a Vasas vívójának, Boczkó Gábor szerint rendelkezik annyi rutinnal, hogy bírni fogja a nyomást, és reményei szerint nem roppan össze a teher alatt. Azt gondolja, türelmesnek kell lenni vele szemben, mert egy komolyabb műtét és a lábadozás után nem lehet néhány hét alatt csúcsformába kerülni. Emlékeztetett, hogy már évek óta szenvedett a sarkával Szilágyi Áron, ezért nem lehetett tovább halogatni az operációt, és ha már elkerülhetetlen volt a műtét, túl kellett esni rajta az új olimpiai ciklus legelején.

A szakvezető örül neki, hogy a háromszoros olimpiai bajnok újra a válogatottban lehet, a jelenléte nagyon fontos a többiek számára, és azt tapasztalja, hogy „morálisan nagyon együtt van most a csapat”. Úgy véli, a következő időszakban

leginkább arra kell összpontosítania Szilágyi Áronnak, hogy újra elkapja őt a versenyhangulat, érezze a miliőt,

és ha visszajönnek a régi reflexek, beidegződések, elkezdenek jönni az eredmények, akkor a májusi, madridi világkupán és a júniusi, genovai Európa-bajnokságon már sikerre éhesen és esélyeshez méltón léphet majd pástra.

A férfi kardozók a szöuli Grand Prix előtt Japánban részt vesznek egy nemzetközi edzőtáborban, ahol házigazdák mellett a spanyolok is ott lesznek. Boczkó Gábor reméli, hogy ez jó lehetőség lesz arra, hogy még jobban összekovácsolódjon a fiatal és tapasztaltabb versenyzőkből álló csapat. Dél-Koreában a női kardozók is pástra lépnek, a szövetségi kapitány bízik benne, hogy többen is sokáig eljutnak majd, mert így lehet sok ranglistapontot gyűjteni.

Bekavart a kolumbiai sárgaláz a párbajtőrözők felkészülésébe

A tőrözők versenynaptárában közben változás történt, ugyanis a limai világkupát elhalasztották, helyette a mezőny Vancouverbe utazik, ahol viszont az egyéni mellett csapatversenyt is rendeznek. Párbajtőrözőink jelenleg Mátraházán készülnek a május 9-én kezdődő bogotai Grand Prix-re, amelynek lebonyolítását nehezíti, hogy Kolumbiában sárgaláz-járvány van, de a magyar válogatott stábja úgy tervezi az edzéseket, hogy lesz verseny. Bár a járvány inkább a dél-amerikai ország tengerparti részeit és a dzsungel környéki területeket érinti, természetesen elővigyázatosságból minden előírást betart majd a magyar küldöttség, megteszi a megfelelő intézkedéseket, és ha kell, gondoskodik az oltásokról is.

Boczkó Gábor kiemelte: Bogota több mint 2600 méterrel fekszik a tengerszint felett, és a helyszíni jelentések szerint ott nincsenek tömeges megbetegedések. A szövetségi kapitány szerint egy ilyen helyzetben az a legfontosabb, hogy a versenyzők egészségesen térjenek haza Kolumbiából, ha pedig a tavalyi versenyhez hasonlóan ezúttal is jó eredményeket érnének el, az sok erőt és magabiztosságot adna a szezon további részére.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Érdemes az euróbevezetésre tett ígéretet komolyan venni, de nem lesz egyszerű a folyamat
Elemzők az Arénában

Érdemes az euróbevezetésre tett ígéretet komolyan venni, de nem lesz egyszerű a folyamat

A magyar társadalom támogatja az euró bevezetését, ami 4-6 éves projekt lehet – vélekedett az InfoRádió Aréna című műsorában Nyeste Orsolya, az Erste vezető elemzője. Madár István, a Portfolio vezető elemzője szerint az euróbevezetési program meghirdetése már önmagában előnyt jelent egy gazdaságpolitika számára a kamatok csökkenésén, az árfolyam stabilitásán keresztül.

Alkotmányjogász: korlátozható a kormányfő mandátuma, de visszamenőleg egy fontos jogelvbe ütközne

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje a vasárnapi győzelmi beszédében számos közjogi méltóság lemondását követelte, de azt is bejelentette, hogy kormányával két ciklusban maximalizálnák a kormányfői megbízatást. Az InfoRádió ezek jogi és alkotmányos hátteréről kérdezte Stánicz Péter alkotmányjogászt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Csúnyán megütötték a Molt Magyar Péter bejelentése után

Csúnyán megütötték a Molt Magyar Péter bejelentése után

Jelentősen javult a hangulat a napokban a világ tőzsdéin, miután a befektetők egyre inkább abban bíznak, hogy az Egyesült Államok és Irán között közeledés jöhet, ami enyhítheti a közel-keleti háború gazdasági kockázatait. Az amerikai részvénypiac új csúcsokra kapaszkodott fel tegnap, az S&P 500 és a Nasdaq is rekordot döntött, miután Donald Trump arról beszélt, hogy közel lehet a háború lezárása. Ezt követően az ázsiai tőzsdéken is kedvező volt a hangulat, ott a japán tőzsde állított be új rekordot. Európában kis emelkedés látható, a magyar piac is feljebb került. A BUX a választási utáni héten már két alkalommal is történelmi csúcsot döntött, mára azonban megérkezett a korrekció. Itthon a Mol árfolyamában látható jelentős elmozdulás, miután Magyar Péter bejelentette, hogy Hernádi Zsolt Mol-vezérrel tárgyal ma, és elvárja, hogy a cég ne fizessen osztalékot az MCC-nek. Az osztalékfizetésről viszont már döntöttek részvényesek múlt pénteken, ami komplikálja a helyzetet. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×