392.27
366.85
67039.3
A Manchester City játékosai ünnepelnek a trófeával a labdarúgó Európai Szuperkupa Manchester City - Sevilla mérkőzése után a pireuszi Karaiszkakisz Stadionban 2023. augusztus 16-án. A Bajnokok Ligájában címvédő Manchester City 1-1-es döntetlen után tizenegyesekkel 5-4-re győzött, és először hódította el a labdarúgó Európai Szuperkupa trófeát.
Nyitókép: MTI/AP/Thanászisz Sztavrakisz

A BL-címvédő vezeti a klubvilágranglistát, a Fradi a 117.

Az első tíz között 2-2 angol, olasz, portugál és brazil, valamint egy-egy spanyol és egyiptomi csapat szerepel az IFFHS rangsorában.

A Premier League és a Bajnokok Ligája címvédője, a Manchester City vezeti a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) legfrissebb klubvilágranglistáját.

Az IFFHS oldalán kedden megjelent rangsorban a 14-szeres BEK/BL-győztes Real Madrid visszacsúszott a második helyre. A harmadik a brazil Flamengo, a negyedik az olasz Internazionale, míg az ötödik a portugál FC Porto a listán.

A sorozatban ötödször európai kupa főtábláján szereplő Ferencváros – amely idén a Konferencia-liga csoportküzdelmeiben érdekelt –

egyedüli magyar csapatként 110,5 ponttal a 117. a rangsorban.

A szervezet a legfrissebb rangsorát a tavaly szeptember 1. és idén augusztus 31. között elért eredmények alapján készítette el.