Infostart.hu
eur:
385.94
usd:
331.83
bux:
120700.13
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Jokohama, 2016. december 18.A spanyol Real Madrid játékosai ünnepelnek, miután hosszabbítás után 4-2-re legyőzték a japán Kashima Antlers csapatát a labdarúgó klubvilágbajnokság döntőjében a jokohamai stadionban 2016. december 18-án. (MTI/EPA/Majama Kimimasza)
Nyitókép: MTI/EPA/Majama Kimimasza

Fontos helyről mondanak nemet a FIFA-nak

Spanyolország sportági szövetsége érvek sorát hozza fel a bővített klub-vb ellen.

A spanyol labdarúgóligának nem tetszik a nemzetközi szövetség (FIFA) pénteken bejelentett ötlete a 2025-től 32 csapatosra bővülő klubvilágbajnokságról.

"A FIFA csak a klubok és a játékosok egy kis részének érdekeit nézi, noha a profi labdarúgásban rengeteg sorozat, több ezer klub és játékos van, akik nem vesznek részt a nemzetközi sorozatokban" - áll a spanyol liga szombati közleményében.

Hozzáteszik, a szervezet erről látszólag elfeledkezik, és csak kevesekre gondol, noha egy ilyen döntés mindenkire hatással van.

"A FIFA anélkül hoz egyoldalú döntéseket, hogy felmérné: az új tornák versenynaptárba való beillesztésével visszafordíthatatlanul károsítja a futball teljes ökoszisztémáját"

- fogalmazott a spanyol liga, amely az újfajta lebonyolítás elleni jogi lépéseket is fontolgat.

Gianni Infantino FIFA-elnök pénteken a szervezet közgyűlése után számolt be arról, hogy 2025-től az a cél, hogy a jelenleg hétcsapatos, tíznapos klub-vb a válogatottak világbajnokságához hasonlóan egy hónapos legyen. Ennek lebonyolításáról később döntenek ugyan, de ezek alapján néhány csapatnak hat-hét meccset is kell majd játszania a tornán. Egyelőre nem konkretizált a kvalifikációs rendszer sem, de Európát akár 12 csapat is képviselhetné.

Címlapról ajánljuk

A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

Ahogy várható volt, nem sikerült közelíteni az álláspontokat Grönland, Dánia és az Egyesült Államok között a sziget jövőjéről szóló, radikális amerikai igények kérdésében. A dán külügyek vezetője közölte: „alapvető ellentét” van a felek között, miközben a NATO fokozza katonai jelenlétét a térségben.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×