Infostart.hu
eur:
390.21
usd:
337.03
bux:
121169.97
2026. március 3. kedd Kornélia
José Mourinho, a Tottenham Hotspur vezetőedzője a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjébe jutásért az osztrák Wolfsberger AC ellen játszott mérkőzés előtt a Puskás Arénában 2021. február 18-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

José Mourinho először veszített otthon olasz bajnokit

Az AC Milan 2–1-es római győzelme lezárt egy hosszú sorozatot az olasz élvonalban. A portugál vezetőedző 43 veretlen hazai bajnoki mérkőzés után bukott el egyet a Serie A-ban.

Amióta bevezették a hárompontos rendszert a Serie A-ban (1994–1995), egyetlen edzőnek sem maradt több mérkőzésen veretlen pályaválasztóként. José Mourinho október elején döntötte meg Massimiliano Allegri 41 meccsből álló, 2015 és 2017 között felállított csúcsát.

A portugál 2008. június 2-án vette át az Internazionalét, amelynél két szezont töltött, ez idő alatt egyetlen Serie A-s bajnoki meccset sem veszített el pályaválasztóként. Idén nyáron vette át az AS Romát, amellyel folytatta nagyszerű sorozatát, egészen mostanáig.

José Mourinhónak korábban a Premier League-ben is akadt egy hasonló, kiváló sorozata: a Chelsea-nél töltött első korszakában veretlen maradt a pályaválasztóként játszott bajnoki mérkőzéseken, majd a második periódusban, 2014. április 19-én kikapott a Kékekkel a Sunderlandtől. Az a sorozat 77 mérkőzést számlált.

Sőt,

2002. február 23. és 2011. április 2. között, bár dolgozott Portugáliában, Angliában, Olaszországban és Spanyolországban is, egyetlen hazai bajnoki meccset sem veszített el.

Éppen százötven mérkőzésen át tartott az a széria.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: négy célja van Donald Trumpnak az iráni háborúval

Magyarics Tamás: négy célja van Donald Trumpnak az iráni háborúval

Az amerikai közvélemény Magyarics Tamás szerint úgy látja, hogy ha egy adott háború úgymond szükséges, akkor nagyobb áldozatot is elvisel a közvélemény. „A jelenlegi veszteségek még nem nagyon indokolják azt, hogy emiatt az amerikaiak többsége Donald Trump ellen forduljon” – vélekedett az iráni helyzettel összefüggésben.

Ezt a levelet kapta Ursula von der Leyen Orbán Viktortól

A mai napon felszólítottam Ursula von der Leyent, hogy szerezzen érvényt az EU-Ukrajna társulási megállapodásnak, amely előírja a Magyarországnak járó olajszállítmányok továbbítását – írja közösségi Oldalán Orbán Viktor.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×