Infostart.hu
eur:
356.26
usd:
311.8
bux:
142472.73
2026. július 10. péntek Amália
FRANKFURT AM MAIN, GERMANY - APRIL 18: President Luis Filipe Vieira of Benfica Lisabon looks on prior to the UEFA Europa League Quarter Final Second Leg match between Eintracht Frankfurt and Benfica Lissabon at Commerzbank-Arena on April 18, 2019 in Frankfurt am Main, Germany. (Photo by TF-Images/Getty Images)
Nyitókép: TF-Images/Getty Images

Vieirát letartóztatták, válságtanácskozás a Benficánál

Lapértesülés szerint a sportklub elnökén kívül a fiát és még két üzletembert is őrizetbe vettek.

Hamisítás, adócsalás és pénzmosás gyanújával a portugál hatóságok letartóztatták Luís Filipe Vieirát, a Benfica elnökét, írta a Público alapján a 24.hu. A 72 éves sportvezető mellett fiát, Tiagót és még két másik üzletembert, a csirkekirályként emlegetett José António dos Santost, illetve Bruno Macedót is őrizetbe vették, az első bírósági kihallgatásukra csütörtökön kerül sor.

Vieirával szemben több vizsgálat is folyik, a mostani letartóztatások a már összegyűjtött bizonyítékok figyelembevételével, a vádlottak szökésének és a „folyamatban lévő gyanús cselekmények kiteljesedésének” megakadályozása céljából történtek.

A klub vezetése szerda estére válságtalálkozót hívott össze.

A Benfica a portugál futball legeredményesebb klubja, eddig 37-szer nyert bajnokságot (29-szer volt ezüstérmes), 26-szor hódította el a Portugál Kupát – ez mindkét esetben csúcsnak számít.

Az előző szezonban a csapat a harmadik helyen végzett a hazai bajnokságban, így indulhat a BL-ben.

Címlapról ajánljuk
Elhárult a jogi akadály az uniós milliárdok folyósítása elől
„3 hónap kőkemény munka”

Elhárult a jogi akadály az uniós milliárdok folyósítása elől

Az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsa (Ecofin) pénteki ülésén elfogadta Magyarország módosított Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervét (RRF), ami mintegy 10 milliárd euró kifizetését teszi lehetővé Magyarország számára, amely körülbelül 6,5 milliárd euró vissza nem térítendő támogatásból és körülbelül 3,5 milliárd euró hitelből áll.

Csiki Varga Tamás: tovább fog csökkenni az amerikai katonai jelenlét Európában

Az Amerikai Egyesült Államok tovább csökkentheti európai jelenlétét, ezért a NATO-tagállamoktól is nagyobb védelmi szerepvállalást vár – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője. Csiki Varga Tamás szerint ugyanakkor Washington továbbra is fenntartja stratégiai elrettentő képességeit Európában.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
Benyújtotta a kormány az Nemzeti Vagyonvisszaerzési Hivatalról szóló törvénytervezetet a Parlamentnek

Benyújtotta a kormány az Nemzeti Vagyonvisszaerzési Hivatalról szóló törvénytervezetet a Parlamentnek

Benyújtotta a kormány a Parlamentnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatalról (NVVH) szóló törvényjavaslatot. A Kormány.hu-n közzétett közlemény szerint, a szervezet feladata az elmúlt években az állami vagyonból kikerült több ezer milliárd forintnyi közpénz felderítése és visszaszerzése lesz. A parlament elé terjesztett törvényjavaslat alapján felálló NVVH a kormánytól függetlenül, kiterjedt nyomozati és ellenőrzési jogkörökkel működne a közvagyon védelmében.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×