eur:
399.03
usd:
365.78
bux:
87372.03
2025. március 14. péntek Matild
Az olimpiai ötkarika a Japán Olimpiai Bizottság tokiói székháza előtt 2020. március 24-én. Nemzetközi Olimpiai Bizottság, a NOB 2020. március 30-án bejelentette, hogy 2021. július 23-án kezdődik és augusztus 8-ig tart majd a koronavírus egész világra kiterjedő járványa miatt elhalasztott tokiói olimpia. Az ötkarikás játékok elnevezése továbbra is Tokió 2020 lesz.
Nyitókép: MTI/EPA/Franck Robichon

Már fel is bukkant egy bátor jelentkező a 2032-es olimpia megrendezésére

Nagy Tímea, Kovács Ágnes, Csollány Szilveszter, valamint a Kemény-legénység nosztalgiával gondolhat erre az országra.

Queensland állam irányítója megerősítette támogatását Ausztrália 2032-es nyári olimpiára tervezett pályázatához.

A játékok központja Brisbane lenne, de a közelében fekvő, több más délkelet-queenslandi várost is bevonnának a rendezésbe. A kandidálásra tavaly szánták rá magukat az ausztrálok, a koronavírus-járvány miatt azonban lelassultak a pályázat előkészületei.

A mostani nehéz helyzet ellenére az országban nem tettek le a rendezésről, és Anastacia Palaszczuk tartományi kormányfő hétfőn John Coatesnak, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) alelnökének, az ausztrál ötkarikás testület elnökének megerősítette, hogy továbbra is a pályázat mögött áll és jövő a év elején felállít egy akciócsoportot a pályázati munka segítsére.

"Queensland szempontjából kiemelt jelentőségű, hogy figyelemmel kísérjük, mi történik Tokióban ebben a mostani covidos világban" - mondta Palaszczuk, hozzátéve, hogy bízik a vakcinák hatékonyságában, ezért pozitívan látja a jövőt.

Coates hétfőn arról is beszélt, hogy az ausztrál miniszterelnők novemberben Tokióban tárgyalt Thomas Bachhal, a NOB első emberével és ő is megerősítette, hogy támogatja a pályázatot.

"Azt gondolom, azzal, hogy nálunk a koronavírust már kontrolláljuk, itt az idő, hogy mindenki újra kifejezze elkötelezettségét a 2032-es pályázat iránt"

- jelentette ki Coates, azt is hangsúlyozva, hogy a NOB eddig összesen négy komoly érdeklődővel tárgyalt a 2032-es játékokról.

Ismert, a 2021-es olimpiát Tokió, a 2024-est Párizs, a 2028-ast Los Angeles rendezheti.

Címlapról ajánljuk
Iraola szerint Kerkezt vissza kell fogni az edzések végén

Iraola szerint Kerkezt vissza kell fogni az edzések végén

Andoni Iraola, a Bournemouth menedzsere azt mondja, az edzéseken az edzőknek kell visszafogni Kerkez Milost, olyan sokat gyakorolja a beadásokat. A magyar válogatott játékos után továbbra is érdeklődik a Liverpool, a Manchester United és hallani a Real Madrid puhatolózásáról is.

Petr Fiala: A NATO európai tagjainak fel kell zárkózniuk az USA védelmi kiadásaihoz

A cseh miniszterelnök megerősítette, hogy országa a következő öt évben fokozatosan növelni kívánja védelmi kiadásait, és 2030-ra szeretné elérni a GDP három százalékát az előírt kettő helyett. Andrej Babis szerint a védelmi minisztérium működésével komoly problémák vannak, más ellenzékiek a védelmi pénzek elköltésének módját kifogásolják.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.14. péntek, 18:00
Zsigmond Gábor
a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója
Lakástakarékok 2025-ben: pénzkidobás vagy aranybánya?

Lakástakarékok 2025-ben: pénzkidobás vagy aranybánya?

Immár két éve annak, hogy a kamatszintek megnövekedésének hatására két korábbi szereplő, az OTP és az Erste is ismét belépett a lakástakarék-piacra, így a Fundamentával együtt három szereplőssé bővült ki a piac. Az állami támogatás hiánya miatt a termékek már kisebb hozamot kínálnak, mint fénykorukban, de még mindig van lehetőség szabad szemmel is jól látható hozamot elérni, mégpedig 4-10 évre befixálva. Mostani körképünkben bemutatjuk az LTP-piac aktuális kínálatát, legyen szó akár megtakarítási, akár hitel-fókuszú konstrukciókról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×