Infostart.hu
eur:
387.53
usd:
333.96
bux:
121047.86
2026. március 4. szerda Kázmér
A chilei Erick Pulgar csapattársaival ünnepli gólját a Brazíliában zajló Copa America csoportkörében, a C csoport első fordulójában játszott Chile - Japán mérkőzésen Sao Paulóban 2019. június 17-én. A címvédő chilei válogatott 4-0-ra győzött. A tíz dél-amerikai együttes mellett hagyományosan két meghívott szerepel a tornán, az ázsiai válogatott mellett ezúttal Katar a másik vendégcsapat.
Nyitókép: MTI/AP/Andre Penner

Copa América - Chile továbbra is hibátlan

Alexis Sánchez chilei mezben érzi igazán jól magát. Az utóbbi hónapokban Európában – elsősorban klubcsapatában, a Manchester Unitedben – csak szenvedő csatár főszerepet vállalt a chileiek újabb győzelmében. A címvédő a második sikerével biztossá tette továbbjutását a Copa Américán.

A chilei válogatott a Salvador állambeli Bahiában 2-1-re nyert az ecuadoriak ellen. A többi nagy közül korábban sem az argentin, sem a brazil csapat nem járt sikerrel az Arena Fonte Novában – a chilei igen.

José Fuenzalida – az Universidad Católica játékosa, 2015-ben és 2016-ban is tagja a Copát megnyerő chilei keretnek – már a nyolcadik percben vezetést szerzett, ám ezt a korábban a Premier League-ben is szereplő Enner Valencia még büntetőből kiegyenlítette.

A mérkőzést Alexis Sánchez találata döntötte el: a rutinos csatár az 51. percben a balösszekötő helyéről, látványos lövéssel talált a kapuba.

Az ecuadoriak tíz emberrel fejezték be a mérkőzést, miután a 89. percben Achiller piros lapot kapott.

A chilei válogatottnak hat pontja van, már továbbjutott. Az ecuadoriak egyelőre pont nélkül állnak, utolsó mérkőzésükön a japánokkal találkoznak. A csoportelsőség a hétfői Chile–Uruguay rangadón dől el a Maracanában, a címvédőnek elég a döntetlen is.

Címlapról ajánljuk
Srí Lanka az ott ragadt magyarok költséges csapdájává vált a háború miatt – helyszíni beszámoló

Srí Lanka az ott ragadt magyarok költséges csapdájává vált a háború miatt – helyszíni beszámoló

Srí Lankán is ragadtak magyarok a közel-keleti háború miatt. Erről Smidtné Horváth Zsuzsanna, a Magyarok Srí Lankán utazási iroda vezetője beszélt az InfoRádióban. Elmagyarázta azt is, hogy miért kell(ene) még a drága alternatív járattal utazni hajlandó turistáknak is fél hónapot várniuk.

Hortay Olivér az Arénában: két módon is súlyosan roncsolódik most a világ olajellátása

A Hormuzi szoros kiesése a nemzetközi olajpiaci útvonalakból nagy érvágás, de legalább ennyire komoly probéma, hogy a megtámadott Irán válaszcsapásként a környező országok infrastruktúráját támadja – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Hortay Olivér közgazdász, a Századvég Konjuktúrakutató Zrt energia- és klímapolitikai üzletágvezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×