Infostart.hu
eur:
363.13
usd:
309.13
bux:
134345.83
2026. április 27. hétfő Zita
Lausanne, 2015. december 8.Michel Platini, az Európai Labdarúgó-szövetség korrupció gyanúja miatt kilencven napra felfüggesztett elnöke (b) ügyvédje, Thibaud dAles társaságában meghallgatásra a nemzetközi Sport Döntőbíróságra (CAS) érkezik Lausanne-ban 2015. december 8-án. Platini a döntőbírósághoz fellebbezett felfüggesztésének ügyében, amely miatt nem jelöltetheti magát a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség, a FIFA elnökválasztására. (MTI/EPA/Laurent Gillieron)
Nyitókép: MTI/EPA/Laurent Gillieron

Elengedte a rendőrség Platinit, aki nem érti az egészet

Szerda hajnalban elhagyta a francia rendőrség Korrupcióellenes Hivatalának épületét Michel Platini, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) korábbi elnöke, akit kedden hallgattak ki a 2022-es, végül Katarnak ítélt világbajnokság helyszínének kijelölése során felmerült korrupció és megvesztegetés gyanúja miatt zajló nyomozás részeként.

Kedden több francia portál írta meg, hogy őrizetbe vették Platinit. A 64. születésnapját pénteken ünneplő Platini ügyvédje ugyanakkor az nyilatkozta, hogy a sportvezetőt csupán tanúként hallgatják ki a nyomozóhatóságok. Azt mondta, hogy

Platini magabiztosan válaszolt a kérdésekre, nyugodtan, pontosan fejezte ki magát,

vallomása - amelyben tagadta a gyanúsításban szereplő vádakat - hasznos volt kihallgatói számára.

Platini szerdán a rá váró riportereknek azt mondta, a kihallgatás hosszú volt.

"Nyilvánvaló, hogy elhúzódott, hiszen kérdeztek a 2016-os Európa-bajnoksággal, a tavalyi oroszországi világbajnoksággal, a 2022-es katari vb-vel, a Paris Saint-Germainnel és a nemzetközi szövetséggel kapcsolatban is. Minden kérdésükre nyugodtan válaszoltam, miközben változatlanul nem értem, hogy miért rendeltek ide engem" - jelentette ki a sportvezető.

Joseph Blatter, a nemzetközi szövetség (FIFA) korábbi elnöke a 2010-es szavazás előtt többször bírálta Platinit, amiért UEFA-elnökként szóbeli megállapodást kötött az amerikai pályázat vezetőivel arról, hogy őket támogatja, de egy 2010. novemberi találkozás után, nem sokkal a szavazás előtt megváltoztatta álláspontját. Akkor Párizsban tárgyalt Nicolas Sarkozyvel, a franciák akkori köztársasági elnökével, valamint Tamin bin Hamad al-Thani katari emírrel. Sajtóhírek szerint a mostani kihallgatás középpontjában ez a találkozó áll.

A FIFA 2010 decemberében ítélte oda a 2022-es vb rendezési jogát Katarnak, amely a végső szavazáson 14-8-ra nyert az Egyesült Államok ellen. A voksoláson két végrehajtó bizottsági tag korrupció gyanúja miatt nem vehetett részt, míg a 22 szavazó fele azóta hasonló ügyek miatt bírságot, illetve örökös eltiltást kapott vagy tagságát - Platiniéhoz hasonlóan - felfüggesztették.

A korábbi klasszis játékost 2015-ben nyolc évre eltiltotta a FIFA etikai bizottsága, mert 2011-ben kétmillió svájci frankot kapott az akkori FIFA-elnöktől, Joseph Blattertől. Büntetését később négy évre mérsékelték, így idén októberben lejár az eltiltása.

A 2010-es szavazással kapcsolatban korábban már vizsgálódott a FIFA, de nem talált bizonyítékokat arra, hogy katari részről megvesztegetés történt.

Eltiltása előtt Platini esélyes volt arra, hogy Blatter utódja legyen a FIFA elnöki székében. Végül a korábbi főtitkár, Gianni Infantino vette át a szerepét, míg Platini utódja Aleksander Ceferin lett az UEFA-nál.

Az UEFA korábbi elnökét a 2016-os franciaországi Európa-bajnokság helyszínének kijelöléséről is kérdezték.

Címlapról ajánljuk

Ilyen lesz az Országgyűlés alakuló ülése május 9-én

Fontos, hogy az alakuló ülés napján turisták nem látogathatják az épületet. Ez rendhagyó módon egy szombati nap lesz, és már aznap megszavazhatják Magyar Pétert miniszterelnöknek. A Kossuth téren a Tisza ünneplést hirdetett.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Cseh Tibor András
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara alelnöke
Kétharmadot szerzett a Tisza - Mibe tegyük most a pénzünket?

Kétharmadot szerzett a Tisza - Mibe tegyük most a pénzünket?

Kiütéses győzelmet aratott a 2026-os országgyűlési választásokon a Tisza párt, a politikai földindulás nem csak rövid, de közép- és hosszú távon is alapos átrendeződést hozhat a forint, a hazai állampapírok és a magyar részvények piacán. Adódik a kérdés: hogyan pozícionálják magukat a hazai befektetők? A Portfolio Investment Day 2026 pontosan erre ad választ, profi szakértők segítségével megmutatjuk, hol van még valódi érték, hogy alakítsunk ki ideális portfóliót, hogyan diverzifikáljuk, hogy minden helyzetre képesek legyenek jól reagálni a befektetéseink. Ha tudni akarod, mibe tedd a pénzed a következő évek egyik legbizonytalanabb, de egyben legnagyobb lehetőségeket rejtő időszakában, itt kell lenned. A konferencián van lehetőség az ingyenes részvételre, a program itt érhető el, a regisztráció pedig itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×