65384.6
Nyitókép: Facebook/Magyar Kajak-Kenu Szövetség

Három egység duplázott a kajak-kenu válogatón

A kajakozó Kozák Danuta és Kopasz Bálint, valamint a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kenupáros megismételte három héttel ezelőtti sikerét a kajak-kenusok Szolnokon zajló második válogatóversenyén, s így már készülhet az augusztusi, szegedi olimpiai kvalifikációs világbajnokságra.

A viadal keddi nyitónapján összesen öt számban rendeztek döntőt, ezek közül kettőben - férfi K-2 és C-2 1000 méteren - más egység győzött, mint az első fordulóban.

A nőknél 500 méteren az UTE ötszörös olimpiai bajnoka, Kozák, és a győriek kenus duója is esélyeshez méltóan versenyzett, előbbi közel egy másodperccel utasította maga mögé a három hete is második, ugyancsak ötkarikás aranyérmes Csipes Tamarát, utóbbi pedig majdnem öt másodperccel volt gyorsabb riválisainál.

"Nem koncentrálunk semmi másra, csak erre az egy olimpiai számra"

- nyilatkozta Takács Kincső, aki emlékeztetett rá, hogy párosuk továbbra is veretlen a hazai mezőnyben.

A férfiak első fináléjában is papírforma-siker született, az itthon évek óta verhetetlen Kopasz utcahosszal verte a másodikként célba érkező Pauman Dánielt és a mezőny többi tagját, a további két döntő azonban izgalmas csatát és új győzteseket hozott.

"Már a rajtban éreztem, sőt az előfutamban is, hogy kiváló formában vagyok.

Most olyan taktikát választottam, hogy erős rajttal nyitottam, és szerencsére tudtam tartani ezt a tempót végig" - közölte Kopasz Bálint, akinek Hüttner Csaba szövetségi kapitány azt mondta, hogy 5000 egyesben is rajthoz állhat a minszki Európa Játékokon.

A kajak kettesek 1000 méteres versenyét a 41 éves, háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán és a nála 16 évvel fiatalabb Gál Péter István nyerte, az első válogatón győztes honvédos duó, Koleszár Mátyás és Németh Viktor ezúttal csak ötödik lett. A kenusok hasonló számában az első versenyen diadalmaskodó Kiss Balázs és Dóri Bence Balázs most a második helyre szorult Sáfrán Mátyás és új társa, Mike Róbert mögé. Sáfrán május végén még Bakó Tamással lett második az első válogatón.

"A múlt héten ültünk össze először, és mi sem gondoltuk, hogy ez lesz belőle.

Jó pályát akartunk menni, ez sikerült, tudtunk indítani 750-nél, és 850-nél mintha kitisztult volna a kép, annyi erőnk volt. Nagyon boldog vagyok, mert olimpiai számban utoljára négy éve nyertem hazai válogatót" - mondta Kammerer Zoltán.

Hüttner Csaba szövetségi kapitány az edzőkkel történt egyeztetést követően elmondta, hogy a mostani, második válogató utolsó, csütörtöki napján szétlövés dönt majd K2 és C2 1000 méteren az Európa Játékokon és a világbajnokságon való indulásról a győztes egységek között. A felnőtt kajak-kenu válogatott szakvezetője ezzel együtt leszögezte: vb-csapatot csak az Európa Játékok után hirdet. Minszkben jövő keddtől csütörtökig rendezik majd a sportági versenyeket.

A EJ-csapatot pénteken hirdetik ki, a küldöttség pedig vasárnap utazik el a fehérorosz fővárosba.

A szolnoki viadal csütörtökig tart, szerdán 8.30-tól, csütörtökön pedig 8 órától rajtolnak a futamok, a felnőtt döntőket a második napon 15.20-tól, míg a harmadikon 10, illetve 15.20 órától rendezik.

K-2 1000 m:

1. Kammerer Zoltán, Gál Péter István (Graboplast Győri VSE, Szolnoki KKK) 3:19.979

1. Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győri VSE) 2:01.649

2. Kisbán Zsófia, Bragato Giada (Lágymányosi Spari Vízisport, Tiszaújvárosi KKSE) 2:06.144

3. Bonyai Regina, Kulcsár Dorina (Bajai VSK, Dunaferr SE) 2:13.109

Kis-Benedek József az Arénában: a moszkvai merényletet nem csak az Iszlám Állam szervezte

Az Iszlám Állam mellett ukrán katonai hírszerzést sejti a 137 ember halálát követelő múlt pénteki terrortámadás mögött Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő, címzetes egyetemi tanár, az MTA doktora. Az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt arról is, hogy folyamatosan erősödik az együttműködés Irán, Oroszország és Kína között, és részletesen szólt arról is, hogy miért fontos az izraeli miniszterelnöknek, hogy háborúzzon a gázai övezetben, és kik támogatják ebben.

MNB: megnőtt a forint inflációra gyakorolt hatása

A korábban vártnál mérsékeltebb növekedés, alacsonyabb, de az év közben kissé emelkedő infláció vár a magyar gazdaságra az idén – derül ki a Magyar Nemzeti Bank inflációs jelentéséből, amely 2025-re vetíti előre a 3 százalékos inflációs cél elérését.