394.97
363.52
0
2024. március 19. kedd Bánk, József
Dzsudzsák Balázs (j) és a finn Paulus Arajuuri a labdarúgó Nemzetek Ligája csoportkörének utolsó fordulójában játszott Magyarország - Finnország mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2018. november 18-án. Középen Slavko Vincic játékvezető.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Kétgólos győzelemmel és észt segítséggel csoportmásodik lett a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte a már továbbjutott finn csapatot a Nemzetek Ligája utolsó fordulójában. Miután az észtek, nagy bravúrral, megverték Athénben a görögöket, így Marco Rossi csapata a második helyen végzett a csoportban.

A magyar csapat a 29. percben egy gyönyörű akció végén Szalai Ádám góljával szerzett vezetést a Groupama Arénában, nyolc perccel később pedig Nagy Ádám első válogatottbeli (ballábas) találatával duplázta meg az előnyt.

Mivel a görögök a csoport másik mérkőzésén nagy meglepetésre hazai pályán kikaptak az észtektől, így a magyar válogatott a C osztály 2. csoportjának második helyén zárt, azaz biztosan bennmaradt. Egyúttal így

maradt esélye arra, hogy a Nemzetek Ligájából - sikertelen Eb-selejtező esetén - érdekelt legyen az Európa-bajnoki részvételért folyó küzdelemben,

de ehhez az kell, hogy az osztály négy csoportgyőztese közül valamelyik válogatott az Európa-bajnoki selejtezősorozatból kiharcolja a részvételt.

A mérkőzés élő közvetítésének leirata

Marco Rossi kezdőcsapata: Gulácsi Péter - Baráth Botond, Willi Orbán, Kádár Tamás, Korhut Mihály - Kleinheisler László, Nagy Ádám - Lovrencsics Gergő, Kalmár Zsolt, Dzsudzsák Balázs - Szalai Ádám. Gulácsi, Kleinheisler, Lovrencsics és Dzsudzsák sem kezdett az észtek ellen.

A csapatkapitány Dzsudzsák Balázs ma 98. alkalommal válogatott - Bozsik József kivételével minden, valaha a magyar labdarúgó-válogatottban pályára lépett mezőnyjátékos mögé került immár az örökrangsorban.

A 7. percben Korhut élesen belőtt labdáját vetődve védte Joronen.

Kalmár lövése elkerülte a bal alsó sarkot.

A 18. percben Pukki nehéz szögből lőtt, Gulácsi szögletre védett. A beadás után Väisänen közelről mellé lőtt.

Ugyanez még egyszer: Pukki lőtt, Gulácsi védett. Az elmúlt percekben a finnek kerültek fölénybe.

A 29. percben megszerezte a vezetést a magyar csapat. Nagy Ádám labdaszerzése után Korhut Mihály Kalmár Zsolt felé passzolt, a középpályás látványosan besarkalta a labdát az üres területre, Szalai Ádám pedig 14 méterről, higgadtan a kapuba lőtt. Magyarország–Finnország 1-0.

A 38. percben újabb magyar akció végén Nagy Ádám újabb labdát szerzett, ezúttal nem passzolt, hanem – szokásától eltérően – 17 méterről lőtt, mégpedig kiválóan. Lövése besurrant a jobb sarokba, a kapus csak érinteni tudta a labdát. Magyarország–Finnország 2-0.

Szünet. A másik mérkőzésen vezetnek az észtek Görögországban (1-0)!

A második félidőre a megsérült Kádár Tamás helyére Paulo Vinícius állt be.

Hat perccel később Baráth Botond is megsérült, Lang Ádám a pályán.

Az 53. percben Marco Rossi a harmadik cserelehetőségét is kihasználta, Holender Filip állt be Korhut helyére.

Mezőnyjátékkal telnek a percek.

Szalai és Dzsudzsák előkészítése után az újonc Holender tiszta helyzetből lőtt, de rosszul.

A 79. percben Szalai fejese elkerülte a finn kaput.

A 89. percben Kleinheisler lövése halt el a kapus ölében.

Vége a mérkőzésnek. Az észtek nyertek Athénben, így mégis második lett a csoport a magyar válogatott.

2024.03.19. kedd, 18:00