Szombaton a kora délutáni Arsenal-West Bromwich meccsel kezdődik az angol labdarúgó-bajnokság 2008-2009-es szezonja. Dénes Tamás futballszakíró, az InfoRádió munkatársa szerint két csapat, a Manchester United és a Chelsea esélyes a bajnoki címre, de szoros lesz az élmezőny. Ráadásul minden szezonban van olyan csapat, amely a várakozásokat fölülmúlóan szerepel.
Nagy kérdés a Liverpool szereplése. A csapatnak mindennél fontosabb a bajnoki cím, hiszen ők a rekorderek a szigetországban a bajnoki címek számát tekintve, de a Premier League-ben még sosem tudták elhódítani a trófeát. Az elmúlt időszakban ehhez nem volt elég erős a csapat kispadja, és a gárda főleg a nemzetközi kupákra koncentrált, mostanra viszont megacélosodott az együttes.
Kérdés az is, milyen szezont produkál Fernando Torres, meg tudja-e ismételni az előző idényben lőtt gólmennyiséget. Ha nem, akkor nem lesz esélye a Liverpoolnak. Számunkra pedig a nagy kérdés az, hogy vajon Németh Krisztián bekerül-e a csapatba.
Christiano Ronaldo ugyan sérüléssel szenved, de fittnek nyilvánították, így játszhat az első fordulókban is. Formája jelentősen befolyásolja majd a Manchester eredményességét, hisz az előző szezonban is voltak olyan időszakai a csapatnak, amikor ő vitte a hátán a United-ot.
Dénes Tamás hozzáfűzte: reméli, hogy Luis Felipe Scolari edzőségével változni fog a Chelsea játéka is.
Hanganyag: Farkas Dávid







