Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 8. vasárnap Aranka

Szünidő helyett az olimpián versenyez a 14 éves műugró

Nem különösebb szenzációja a pekingi olimpiának, hogy a brit szinkron toronyugró páros nyolcadik helyen végzett, de mégis van érdekessége a hírnek. A páros egyik tagja, Tom Daley csak tizennégy éves. Mint mondja: majd négy év múlva, a londoni olimpián hajt rá az aranyra, hiszen akkor már tapasztalt veterán műugró lesz: tizennyolc éves.

Aki végignézte az olimpikonok bevonulását a pekingi Madárfészek Stadionba, a brit csapatban felfedezhetett egy nem különösebben magas, de arányos felépítésű, kefehajú kisfiút, aki szemmel láthatóan igen boldogan és jókedvűen menetelt hórihorgas sportolótársai között.

Az egyik angol tudósító szerint "úgy érezhette magát, mint Pistike a csokoládéboltban". Hiszen bekerült a csapatba és kiutazhatott Pekingbe, hogy megmutassa, mit tud.

A 14 éves, 1994 májusában született Tom Daley, akit nála tizenkét évvel idősebb társával a tíz méteres szinkron toronyugrásban neveztek, tízszeres angol bajnok és Európai-bajnoki aranyérme is van, így ezek alapján számíthatott rá, hogy kiviszik Pekingbe.

Talpraesett nyilatkozataiban előre elmondta, hogy nagy szerencsével nyerhetne csak érmet, hiszen bizonyos figurákat nem tudnak bemutatni a társával, Blake Aldridge-dzsel. Csak arra számíthatnak, hogy a nehezebb gyakorlat bemutatása közben talán hibát vét az esélyes kínai, orosz és német szinkron páros, hiszen a műugrásban a kivitelezés minőségét is pontozzák, s ebben a sportágban minden milliméternyi rezzenés számít.

A vetélytársak azután nem hibáztak, legalábbis nem eleget ahhoz, hogy a brit páros eléjük kerüljön.

Az ifjú sportoló azonban a nyolcadik hely ellenére jókedvű. Szereti a sportágát, amit hét éves kora óta űz rendszeresen.

Már az is izgalmas dolog - mondja -, mikor az ember leveti magát tíz méter magasról.

Egyéniben szintén indul, de akkor sem számít dobogós helyre. Az a lényeg, hogy belekóstolt a legnagyobb világverseny atmoszférájába, eljött Kínába, ahol a legjobb műugrók teremnek, és majd 2012-ben, a londoni olimpián lesz az éremesélyesek között.

A brit csapat rokonszenvvel figyelte Tom ugrásait, de örömet valójában Rebecca Adlington szerzett, aki a 400 méteres gyorsúszásban olimpiai bajnok lett - ezzel negyvennyolc év után az első angol női aranyérmes úszó.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ma lesz egy választás, amely teljesen olyan, mint egy Fidesz-Tisza-meccs

Ma lesz egy választás, amely teljesen olyan, mint egy Fidesz-Tisza-meccs

Balmazújváros 7. számú egyéni választókerületében önkormányzati képviselőt választanak, mert a 2024-ben megválasztott Demeter Pál (Közösen Balmazújvárosért Egyesület) tavaly november 14-én lemondott. A képviselői helyért három jelölt indul: Nagy Zoltán (Fidesz-KDNP), Molnár Péter (Közösen Balmazújvárosért Egyesület) és Béresné Lőrincz Erzsébet (független). A választókerületben több mint 1600-an szavazhatnak. A voksolás tétje messze túlmutat a bánlaki városrész határain: az eredmény döntheti el, hogy feloldódik-e a városvezetést hónapok óta megbénító politikai patthelyzet, vagy marad a határozatképtelenség és a bizonytalanság.

Mi lett volna ha... a történelemben – másképp is alakulhatott volna a magyar vagy a német nép sorsa

Németországban nemrég új kiállítás nyílt, amely bemutatja, hogy a kulcspillanatokban milyen alternatív lehetőségek voltak egy-egy fontos, az ország jövőjét döntően befolyásoló döntésnél. Lakatos Júlia, a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója az InfoRádióban elmondta: a magyar történelemből nagyon nehéz kiemelni ilyen időpontokat, mert nem igazán van társadalmi konszenzus arról, kinek mi fáj, ugyanis szerinte a megosztottság a történelemszemléletünkben is jelen van.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Súlyos ára van az olcsó rezsiszámláknak – a neheze még csak most jön

Súlyos ára van az olcsó rezsiszámláknak – a neheze még csak most jön

Az uniós energiapolitika terén 2025-ben az egyik fontos fejlemény az Európai Bizottság Megfizethető Energia Cselekvési Tervének a megjelenése volt, amely útmutatást kívánt adni az energiaárak csökkentésére, „megkönnyebbülést hozva az iparnak és a fogyasztóknak.” A javasolt intézkedések azonban várhatóan az energiafogyasztás növekedéséhez vezetnek majd, óriási közpénzáldozattal járnak, jelentős környezeti károkat okoznak, és hozzájárulnak a társadalmi egyenlőtlenségek fokozódásához. A megoldás az energiaadók emelése, a bevételekből pedig a lakosság kompenzációjaés az energiahatékonyság támogatása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×