Infostart.hu
eur:
355.89
usd:
302.16
bux:
134265.27
2026. május 12. kedd Pongrác

"A pekingi a kínai kormány PR-olimpiája lesz"

Az olimpia általában többet hoz, mint amennyibe megrendezése kerül, és az azonnali jelentős bevételek mellett a rendezvény hosszú távon is hasznot hajt a rendező ország számára - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Dénes Ferenc. A sportközgazdász szerint a pekingi olimpia javít Kína megítélésén.

Az olimpiával a rendező országok komoly bevételre számíthatnak - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában nyilatkozó sportközgazdász, hozzátéve: az események vannak hosszú távú, például a turizmusban megmutatkozó pozitív hatásai is.

Dénes Ferenc szerint az olimpiának vannak olyan pénzügyileg kimutatható tényezői, amelyek az országimázsra hatnak. Úgy véli: a pekingi a kínai kormány PR-olimpiája lesz, és az esemény az országot, valamint a gazdaságot tekintve egy folyamat megkoronázása.

Ahhoz, hogy Kína megmutassa, mi van a gazdasági növekedést jelző számok mögött, kell egy olimpia - hangsúlyozta a szakértő, aki szerint a szöuli olimpia Dél-Koreában is egy fejlődő országot mutatott be a világnak.

Úgy véli: a kínai módszerek szokatlanok lehetnek a demokráciából nézve, de nem ismeretlenek azok számára, akik kelet-európai országban éltek. Ugyanakkor hozzátette: nem fogja maradéktalanul beváltani a reményeket az a maximális siker, amit a politika vezérelte rendezés elvár és tervez.

Magyar foci: 10 ezer fölötti nézőszám kell

Dénes Ferenc a magyar sport kapcsán elmondta: az államnak az adózók pénzével elsősorban a sportlétesítmények fejlesztésén keresztül kellene részt vennie a sport finanszírozásában.

A létesítmények fejlesztése nemcsak a tömeg-, de a professzionális sportot is segítené - véli a sportközgazdász, aki szerint a fiatalok sportolását is segíteni kell úgy, hogy az állam a költségekből valamennyit levesz a családok válláról.

A magyar futballról a szakértő elmondta: a profi klubok jelentős része ma már komoly magántőkével működik. Bár a tulajdonosok alapvetően veszteségfinanszírozók, tisztában vannak azzal, hogy túl a pénztárkönyvi bevételeken, jelent és hoz is valamit számukra a labdarúgás.

Dénes Ferenc szerint egy 10 ezer fölötti átlag nézőszám és megfelelő jegyárak mellett már pénzügyileg is működőképessé lehet tenni a magyar focit. Úgy véli: ha van közönség, akkor érdeklődés is van - beindulhat a valódi szponzorálás, és a médiajogok is felértékelődhetnek.

Hanganyag: Exterde Tibor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
„Lopakodó ló” akarja legázolni a helyi választást elbukó Starmert

„Lopakodó ló” akarja legázolni a helyi választást elbukó Starmert

Saját lázadó képviselői és a szakszervezetek is tovább követelik a brit kormányfő lemondását. Előzőleg egy képviselője az úgynevezett „lopakodó ló” módszerrel akarta elérni, hogy más pártvezetők kihívják Keir Starmert, hasonlóan ahhoz, ahogy annak idején Margaret Thatchert buktatta meg a pártja. Bemutatjuk Starmer lehetséges kihívóit is.

Bizottsági meghallgatások: túl az első napon a Tisza leendő miniszterei – ez történt ma

Véget ért a Tisza-kormány miniszterjelöltjeinek – Orbán Anitának, Pósfai Gábornak, Ruszin-Szendi Romulusznak, Tarr Zoltánnak, Tanács Zoltánnak, Hegedűs Zsoltnak, Gajdos Lászlónak, Kapitány Istvánnak, Bóna Szabolcsnak, Vitézy Dávid, valamint Lannert Juditnak – országgyűlési bizottsági meghallgatása a hétfői napra.
inforadio
ARÉNA
2026.05.12. kedd, 18:00
Unoka Zsolt
pszichiáter, pszichoterapeuta, a Semmelweis Egyetem docense
Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Továbbra is a közel-keleti hírek diktálják a hangulatot a piacokon, Donald Trump hétvégén elfogadhatatlannak nevezte Irán legújabb ajánlatát, amire a befektetők azonnal a Hormuzi-szoros körüli ellátási kockázatokat kezdték árazni. A múlt heti részvénypiaci emelkedést még támogatták az erős gyorsjelentések és a technológiai papírok jó teljesítménye - ennek utóhatásait az ázsiai piacokon is lehett érezni ma reggel, a dél-koreai tőzsde például új csúcsra ment - de a fókusz most újra az energiapiaci sokkon, és az inflációs kockázatokon van. Az ázsiai piacok összességében vegyesen teljesítettek, valamint Európában, és az USA-ban is hasonló látszik. Szőke Gergő is előadó lesz a következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×