Infostart.hu
eur:
359.9
usd:
316.53
bux:
144473.37
2026. július 28. kedd Szabolcs

Szenvedett a magyar bajnok a Dakar-rali első gyorsasági szakaszán

A motorosok között a portugál Ruben Faria nyerte a 29. Dakar-rali első szakaszát.

A második helyen honfitársa, Helder Rodrigues érkezett célba, a harmadik a francia David Casteu lett.

A viadal hivatalos honlapja szerint a magyarok közül Kátai Péter a 68., Dési János a 114., Hermann Henrik pedig a 186. idővel teljesítette az etapot.

A címvédő spanyol Marc Coma a 13. lett a Lisszabon és Portiamo közötti 117 kilométeres gyorsasági szakaszon.

Az autósok között is portugál részsiker született: Carlos Sousa ért a leggyorsabban Lisszabonból Portimaóba.

Kisék hamar bajba kerültek

Szalay Balázsék az 56., Palik Lászlóék a 60., Kristóf Mártonék a 71., a problémákkal küszködő magyar tereprali-bajnok Kis Sándorék a 131. helyen értek célba.

Kis az RTL Klubnak elmondta, hogy a gyorsasági végén defektet kaptak, de már az elején is érezte, hogy rosszul megy a Nissan, és ki kellett cserélni a féltengelyt.

Címlapról ajánljuk
Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Immár 9 éve van zárva a népligeti Planetárium, amely korábban évente akár 150 ezer látogatót is fogadott. Most a főváros és a kormány is azt vizsgálja, hogy miként lehetne megújítani az épületet és környékét. Kiss László csillagász egy tudományos élményparkot hozna itt létre.

Önállósodik az Alkotmánybíróság, maga választ elnököt mostantól, de csak három évre

Társadalmi egyeztetésre bocsátották: az uniós előírásoknak megfelelően bárki hozzászólhat a törvényjavaslathoz, amelynek a lényege, hogy az alkotmánybírók választanak maguknak vezetőt mostantól, de csak 3 évre. A költségvetési önállóság is visszaáll. A működés is sokkal átláthatóbb lesz, és munkájának tartalma ugyanott jelenik majd meg, ahol az összes magyar jogszabály.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×