Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel

Közszolgálati adón folytatódik a népszerű tévéműsor

Hiába szerették a nézők, és hiába dicsérték a kritikusok is, a Beugró című műsort tavasszal törölte a TV2 a műsorstruktúrájából. A rajongók internetes petícióoldalon "követelték" a műsor újraindítását, de a kereskedelmi csatornát ez sem hatotta meg. Az InfoRádió értesülése szerint a Magyar Televízióban "nézőbarát" időpontban folytatódik a Beugró.

A Beugró csapatának tagja, Rudolf Péter az InfoRádiónak elmondta: nem tudja, mi zajlott a háttérben, de nyilván megvolt a TV2 oka, hogy a saját műsorstruktúrájába nem tudta beilleszteni a műsort.

A színész ugyanakkor közölte: megoldódni látszik a helyzet, mert a Magyar Televízióban folytatódik majd a szituációs játék az eredeti csapattal: Pokorny Liával, Kálloy Molnár Péterrel, Rudolf Péterrel, Szabó Győzővel és Novák Péterrel.

Rudolf Péter úgy tudja, kedvezőbb időpontban, várhatóan péntekenként este 9-kor lesz látható a show, ami valamivel hosszabb lesz majd, de a pontos részletekről még tárgyalnak.

A színész elmondta: nagyon örülnek a folytatásnak, mert rossz érzés lett volna, ha a műsor megszűnik.

A megszűnés hírére megmozdultak a rajongók, több ezren követelték a folytatást - ez Rudolf Péter szerint azt jelezte, hogy a Beugrónak van tábora, így az MTV nem kockáztatott nagyot, amikor átvette a műsort.

Az eddigi műsorokat a Vidámszínpadon vették fel, és ez valószínűleg a jövőben is így lesz. A színész elmondta: augusztusban elkezdődtek a felvételek, és szeptember elején már a tévénézők is láthatják az első részt.

Hanganyag: Sárközi Lóránt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Valódi függetlenséget ígér a Tisza-kormány a közjogi intézményeknek – De vajon a mostani javaslatok eleget tesznek ennek?

Valódi függetlenséget ígér a Tisza-kormány a közjogi intézményeknek – De vajon a mostani javaslatok eleget tesznek ennek?

Magyar Péter kormánya megkezdte Magyarország közjogi intézményrendszerének átalakítását. Ez egyes területeken új szerveket hoz létre, másutt a meglévő intézmények vezetőválasztási, összeférhetetlenségi és felügyeleti szabályait írja át. Ezek a lépések nagyrészt ahhoz a politikai ígérethez kapcsolódnak, hogy a kormány helyreállítja a jogállamiság intézményi garanciáit. A már elfogadott és a nyilvánosságra hozott javaslatok ugyanakkor több ponton belső feszültséget hordoznak: miközben erősítik a szakmai, civil vagy intézményi jelölés szerepét, a döntő szót sok esetben továbbra is az Országgyűlés kétharmados többsége mondja ki. Ez a modell rövid távon a politikai legitimáció garanciájaként jelenhet meg, hosszabb távon azonban blokkolási lehetőséget, alkukényszert vagy újabb pártpolitikai függést teremthet. Cikkünkben azt vizsgáljuk, hogy a mostani reformok mennyiben képesek valódi intézményi függetlenséget teremteni, és milyen közjogi megoldások csökkenthetnék a későbbi politikai lefoglalás kockázatát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×