Infostart.hu
eur:
393.11
usd:
343.48
bux:
121754.84
2026. március 16. hétfő Henrietta

Kirándulás a nyolcvanas évek posványába - könyvajánló

Az Ünnepi Könyvhétre az Ab Ovo Kiadó egy francia-orosz és két magyar szerző művével jelentkezett. Halász Margit, Jolsvai András és Andrej Makin könyveit Szoboszlai Margit irodalmi vezető mutatta be.

Az Ab Ovo most három kötetet jelentetett meg a könyvhétre. Kettőnek magyar a szerzője, Halász Margit és Jolsvai András, mellettük a francia-orosz Andrej Makin nyolcadik regénye szerepel a kínálatban - mondta el Szoboszlai Margit.

Jolsvai András Ma még csak szerda című könyve a harmadik az Ab Ovo-nál. A regény egy irodalmi folyóirat szerkesztőségének életét mutatja be, a cselekmény az 1980-as években játszódik. A szocializmus, a "legvidámabb barakk" reménytelen posványából indul a történet, hogy a fokozatos elmozdulásokon keresztül elérkezzen 1989-ig.

Halász Margit rendkívül érdekes szerző - ajánlja az írót Szoboszlai Margit. Tobzódó fantáziával meséli el történeteit, ez jellemző mostani kötetére is, amely két kisregényt és elbeszéléseket tartalmaz, Bergengóc balladák címen. Érdemes ráérezni erre az ütemes, ballada-szerű prózára.

Az Ab Ovo Kiadónál az érdeklődők az alábbi időpontokban találkozhatnak a dedikáló szerzőkkel:

Péntek, 16-17 óráig: Vámos Miklós
Szombat, 11-12 óráig: Halász Margit
Szombat, 17-18 óráig: Jolsvai András
Vasárnap, 15-16 óráig: Halász Margit
Vasárnap, 16-17 óráig: Jolsvai András

Hanganyag: Hegedüs Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Rendzavarás nélkül lezajlottak az ünnepi megemlékezések
Minden a március 15-i eseményekről

Rendzavarás nélkül lezajlottak az ünnepi megemlékezések

Reggel katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében a budapesti Kossuth téren felvonták a nemzeti zászlót. Fél tizenkettőkor elindult el a Békemenet a Margit hídon át a Kossuth tér felé. Kiderült: az ottani ünnepségen Orbán Viktor mellett Szijjártó Péter és Lázár János is felszólalt. Hídfoglalást tartott délután a Kutyapárt, a Pilvax közben lezajlott a Mi Hazánk megemlékezése. A Nemzeti Menet résztvevői a Deák térről a Hősök terére vonultak, ahol negyed ötkor kezdődött a színpadi műsor. Magyar Péter öt óra után lépett színpadra. A napot biztonsági szempontból Kovács Zoltán foglalta össze vasárnap este.
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Trump lesöpörte az asztalról a béketervet, Iránt és Izraelt is súlyos csapás érte – Híreink az iráni háborúról vasárnap

Trump lesöpörte az asztalról a béketervet, Iránt és Izraelt is súlyos csapás érte – Híreink az iráni háborúról vasárnap

Teljesen megbénult az olajexport, miután egy iráni dróntámadás következtében lángok csaptak fel az Egyesült Arab Emírségek egyik legnagyobb olajkikötőjében, a Fudzsaira terminálon. Amerikában a benzinárak 23%-ot ugrottak a közel-keleti háború kezdete óta. A bagdadi amerikai nagykövetséget is dróntámadás érte, az épületet két kamikaze-drón találta el, sérültekről egyelőre nincs hír. Donald Trump nem hajlandó békét kötni, amíg Irán fel nem adja nukleáris törekvéseit, az amerikai elnök emellett azt is belengette, hogy az első számú iráni vezető talán már nincs is életben. Percről perce követjük az iráni háború eseményeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. március 15. 21:18
2026. március 15. 13:45
×
×