Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Magyar siker egy olasz filmfesztiválon

Fődíjas lett Politzer Péter Gránátok című alkotása a fiatal filmesek CinemadaMare elnevezésű olaszországi nemzetközi rövidfilmfesztiválján.

Az Epeus-díjat, amelyet Metapontion dél-olaszországi görög város alapítójáról, a trójai faló építőjéről neveztek el, immár negyedik alkalommal ítélték oda.

A kedden Potenzában véget ért fesztiválon több mint húsz ország filmeseinek 120 órányi alkotását mutatták be, a vetítéseket 200 órányi szakmai fórum kísérte.

A Gránátok az 1974-es születésű Politzer Péter első rövidfilmje. A művet 2003-ban a cannes-i filmfesztiválon, a Nemzetközi Kritikusok hetén mutatták be először külföldi közönségnek.

Címlapról ajánljuk

„Nem számítok katonai intervencióra Grönlandon" - közölte az amerikai képviselőház elnöke

Mike Johnson a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott: Grönland nem az Egyesült Államok területe, de a Dániához tartozó autonóm sziget földrajzi elhelyezkedése okán stratégiai fontosságú "nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ összes szabadságszerető népe számára".
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×