Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 16. szombat Botond, Mózes
A román légierő is az F-16-ost választotta. Forrás: Wikipédia
Nyitókép: Forrás: Wikipédia

Orosz drón miatt riasztották a román légierőt

A pilóta nélküli gép a Duna-delta térségében lépett be az országba.

Egy orosz drón miatt adtak ki riasztást a román hatóságok a keleti Tulcea megye ukrán határ menti térségére.

A drón miatt riasztották a román légierő F-16-osait, két vadászgép szállt föl a Feteşti légibázisról. A drón azonban a Duna-delta fölött eltűnt a gépek radarjáról, a román hatóságok szerint lezuhant - írja a hotnews.ro.

Frissítés: néhány órával később újabb riasztás érkezett, ezúttatal német Eurofighterek emelkedtek a levegőbe - közölte a digi24.ro.

Címlapról ajánljuk
Mit jelent a tarvágás beltiltása a védett erdőkben? Megszólalt az Erdészeti Egyesület alelnöke

Mit jelent a tarvágás beltiltása a védett erdőkben? Megszólalt az Erdészeti Egyesület alelnöke

Gajdos László élő környezetért felelős miniszter egyik első intézkedéseként azonnali hatállyal betiltotta a tarvágást a védett erdőkben. Az Országos Erdészeti Egyesület alelnöke szerint ez indokolt és végrehajtható döntés, Ripszám István szerint nem fog drasztikus változást okozni, de felhívta a figyelmet arra, hogy nem mindegy: egy védett területen őshonos vagy idegenhonos fafajok vannak.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×