Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
Police light on a car of the german police
Nyitókép: fhm/Getty Images

Szándékosan rohant autóval a kávézóba az olimpia helyszínén – videó

Szándékosan hajthatott szerdán este egy autó egy párizsi kávézó teraszának, megölve egy embert és megsebesítve hatot - közölte csütörtökön az ügyészség az elkövető vallomására alapozva a feltételezést.

A 24 éves büntetlen előéletű francia állampolgárságú gyanúsítottat szerda este állították elő, de csütörtökön megszüntették az őrizetbevételét, és a prefektúra pszichiátriai intézetébe szállították át.

Az ügyben indított eljárást a vádhatóság átminősítette emberöléssé és emberölési kísérletté, a nyomozást a bűnügyi rendőrség végzi. „A tényállás átminősítése a vádlottnak a rendőrségi őrizetben tett vallomása alapján történt, amely arra utal, hogy a cselekmény szándékos lehetett” – jelezte az ügyészség.

A rendőrség a gyanúsított vallomását ugyanakkor óvatosan kezeli, mivel elmeállapota miatt a hatósági őrizetbevételét nem lehetett folytatni.

A tragédia – amelyben egy ember meghalt, hatan pedig súlyosan megsérültek – szerda este fél 8-kor Párizs északkeleti részén történt, egy nyugodt és forgalommentes úton, nem messze a híres Pere-Lachaise temetőtől. A kávéházi teraszba belerohanó Toyota gépjármű sofőrje elmenekült a helyszínről, de egy utasát a helyszínen őrizetbe vették, aki alkohol- és kábítószer befolyása alatt állt. Az este folyamán a sofőrt is előállították.

Franciaországban fokozott biztonsági intézkedéseket léptettek érvénybe, tekintettel a július 26-án kezdődő párizsi olimpiára.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Az amerikai elnök teljes olajblokádot hirdetett Venezuela ellen, hadihajókkal zárná el az ország fő bevételi forrását. Szakértők szerint a gazdasági nyomás egyedül nem biztos, hogy elég lesz a rendszer megdöntéséhez.

Az EU nem ezt az utat tervezte Ukrajna támogatására - Merz ennek ellenére elégedett

A zárolt orosz vagyon érintetlen maradt, a tagállamok három kivétellel Ukrajna 90 milliárd eurós támogatásában állapodtak meg. Legalábbis a nyilvánosság előtt ezzel a német kancellár is elégedett volt, noha az eredményhirdetésig az ellenkezőjét remélte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×