eur:
405.34
usd:
357.04
bux:
92918.72
2025. április 28. hétfő Valéria
A seismograph records data.
Nyitókép: Furchin/Getty Images

Rengett a föld Szarajevó térségében

Gyenge, az előzetes jelentések szerint 4,2-es erősségű földrengés rázta meg Bosznia-Hercegovina fővárosának, Szarajevónak a környékét hétfő délelőtt - közölte a Klix.ba boszniai hírportál az Európai Mediterrán Szeizmológiai Központ (EMSC) adataira hivatkozva.

A földrengés epicentruma 16 kilométerre északra volt Szarajevótól, a rengés fészke pedig hat kilométeres mélységben helyezkedett el. A földmozgást a fővárosban és a környező településeken is érzékelték 9 óra 20 perckor. Nagyobb károkról egyelőre nem érkeztek jelentések.

Helyi beszámolók szerint a rengés néhány másodpercig tartott.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
A Liverpooltól senki sem várta a bajnoki címet, de egyetlen percig nem volt kérdés, melyik a PL legjobb csapata

A Liverpooltól senki sem várta a bajnoki címet, de egyetlen percig nem volt kérdés, melyik a PL legjobb csapata

Az Opta, a nemzetközi labdarúgás egyik legelismertebb elemzőcége a számok nyelvére fordította le a Liverpool 20. angol bajnoki címének eddigi történetét. Kiderül, hogy a Szoboszlai Dominikot is foglalkoztató Vörösök az előzetes esélylatolgatásokhoz képest meglepetésre, mégis nagyon magabiztosan szerezték meg a Premier League-korszakban mindössze második elsőségüket.

Szakértő: bővítenek az európai fegyvergyárak, de közben nagyon óvatosak

Az európai országok GDP-arányos védelmi kiadásainak egy-másfél százalékos emelése akár ugyanekkora GDP-növekedést is hozhatna Európának – mondta az InfoRádió GeoTrendek című műsorában az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője. Nagy Dávid ugyanakkor rámutatott: a növekedéshez a kontinens hadiipari cégeinél kell elkölteni a plusz forrást, ám kérdéses, hogy ezek győznék-e a megrendeléseket kapacitással.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Majd egy év után szorult ki Kijev a kulcsrégióból, áttörés jöhet a tárgyalásokban - Háborús híreink hétfőn

Majd egy év után szorult ki Kijev a kulcsrégióból, áttörés jöhet a tárgyalásokban - Háborús híreink hétfőn

Moszkva a hétvége során bejelentette: teljesen kitolták az ukrán csapatokat Kurszkból. Kijev tagadja, hogy fel kellett volna adnia az utolsó állásokat. Trump és Zelenszkij újra tárgyalt egymással, de az orosz külügyminisztérium felől is bíztató hírek érkeznek egy esetleges tűzszünettel kapcsolatban. Nem árt sietniük, mivel Washington ismét megerősítette, hogy nem fog a végtelenségig közvetíteni Oroszország és Ukrajna között. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×