Infostart.hu
eur:
376.68
usd:
316.5
bux:
129854.13
2026. február 10. kedd Elvira
A US Army M2 Bradley infantry fighting vehicle during the Combined Resolve 17 multinational training exercise, with participating forces from Belgium, Bosnia, Czech Republic, Estonia, Greece, Italy, Kosovo, Moldova, North Macedonia, Poland and US, at the Hohenfels Training Area in Hohenfels, Germany, on Wednesday, June 8, 2022. Combined Resolve is a multinational exercise conducted at the Joint Multinational Readiness Center, designed to test and certify brigade combat teams, as well as build interoperability with US allies and partners. Photographer: Alex Kraus/Bloomberg via Getty Images
Nyitókép: Photographer: Alex Kraus/Bloomberg via Getty Images

Támadásba ledült az ukrán Bradley, de alulról érte a végzete - videó

A donyecki Avgyijivka helyzete nem éppen ragyogó, északról és délről is betörtek az oroszok, az ukránok pedig próbálnak ellentámadásba lendülni.

Az orosz haderő tavaly október óta nagy erőkkel ostromolja a donyecki Avgyijivkát: úgy néz ki, az elmúlt napokban sikerült megtörni a település védelmét és északi, déli irányból is elkezdtek benyomulni az orosz katonák a városba - írja a Portfolio.

A területre vezényelt 47-es számú gépesített gyalogsági dandár már november óta harcol az oroszokkal, és a NATO által kiképzett és felszerelt rohamdandár már súlyos veszteségeket okozott az ostromló erőknek.

Avgyijivka azonban súlyos helyzetben van most: a város belső területein folynak a harcok, a 47-esek ellentámadása pedig eddig nem sok látható eredményt hozott. Nemrégiben tettek közzé egy friss videót, melyen egy ukrán M2 Bradley igyekszik közelebb kerülni az orosz csapatokhoz, azonban aknára fut és elveszíti lánctalpát. Ezt követően a lövészpáncélos megpróbál visszatolatni, de megakad. Pár perc után kezelői hátrahagyják a járművet.

Mint írja a lap, eddig legalább 66 darab M2 Bradley elvesztéséről lehet tudni, az összesen leszállított 189-ből.

Címlapról ajánljuk
Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint ezen a téren is a globális élmezőnybe törünk, ezért a kormány 1,5 milliárd forintos támogatást adott egy magyar videojáték-fejlesztő cég 4,5 milliárdos beruházásához. Az InfoRádiónak nyilatkozó szakértő szerint tehetségből van elég egy világsikerű magyar videójáték megalkotásához, az viszont kétséges, hogy 4,5 milliárd forint elég-e rá.

Orbán Viktor Szekszárdon folytatta az országjárást, és a térség polgármestereivel is tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök Lázár János építési és közlekedési miniszter társaságában Szekszárd térségének polgármestereivel tárgyalt, majd fórumot tartott: esti posztja szerint „Szekszárdon tudják: a Fidesz a biztos választás. Hétfő este annyian voltunk, hogy a végén már csak cipőkanállal lehetett beférni.”
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Csúcson zártak az európai részvénypiacok és szárnyal a Nasdaq, ahogy a múlt heti mélyrepülés után újra emelkednek a technológiai vállalatok részvényei. A befektetői hangulatot ezen kívül elsősorban a negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon friss számai és az amerikai kamatpálya alakulásával kapcsolatos várakozások határozzák meg. A magyar tőzsdén szintén új történelmi csúcsra került a Richter részvénye.  Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×