Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
A Neszmély és a szlovákiai Dunaradvány között közlekedő komp a neszmélyi kompállomásnál az új kompátkelőhely átadásának napján, 2023. június 29-én.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

Mintha elátkozott lenne a komp Neszmély és Dunaradvány között

Újra leállt a kompközlekedés Neszmély és Dunaradvány között, bár ezúttal nem műszaki hiba az oka.

Az utinform.hu tájékoztatása szerint ennek az oka az alacsony vízállás – számolt be a Kemma.hu. A megyei hírportál úgy tudja, hogy a szabályozás szerint a dunaradványi oldalon rövidebb a rámpa, így ha Komáromnál 90 centiméter alá csökken a vízszint, akkor nem tud kikötni a hajó.

Ahogy arról korábban az Infostart is beszámolt, a június végén átadott új dunai komp hosszú kálváriát tudhat mögött; hetekig nem járt a magyarországi Neszmély és a szlovákiai Dunaradvány között. A komp először a Duna magas vízállása miatt ideiglenesen nem közlekedett, ezt követően pedig egy műszaki meghibásodás miatt át kellett vizsgálni, a szükséges javítási munkák idejére viszont a helyettesítőjét végül az augusztus 20-i rendezvényekhez vezényelték.

A komp alapesetben hétfőtől péntekig napi nyolc alkalommal közlekedik (reggel 6-kor indul), szombaton és vasárnap pedig hat alkalommal. A menetrend szerinti járat 5-10 percet vesz igénybe.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Kiszabadult a szélsőjobboldali szellem a palackból: Európában jól ismert üzenetekkel erősödik a „japán Trump”

Kiszabadult a szélsőjobboldali szellem a palackból: Európában jól ismert üzenetekkel erősödik a „japán Trump”

Az utóbbi évek alaposan átrajzolták Japán politikai életének valóságát. Az elmúlt 70 évben szinte folyamatosan kormányzó jobboldali Liberális Demokrata Párt (LDP) történelmi válságát éli, közben új formációk emelkednek fel. A helyzet 2025 novemberében forró lett Tokióban, amikor a kormányfő kijelentette, hogy a szigetország beavatkozna katonailag, amennyiben Kína megtámadná Tajvant. A mondatok súlyos feszültséghez vezettek, ám ennél is érdekesebb, hogy a miképpen hatott a szigetországban már egyébként is erősödő japán nacionalizmusra. Ennek legfőbb képviselője már okozott meglepetést választások során, ráadásul olyan politikai trendek törtek be az ország mindennapjaiba, amelyek máshol már jól ismertek lehetnek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×