Infostart.hu
eur:
365.41
usd:
315.2
bux:
148605.74
2026. augusztus 19. szerda Huba
Nyitókép: Pixabay

Ledobott hálóval mentettek meg egy ugrani készülő asszonyt - videó

Nem mindennapi mentés félvételét kattintják a közösségi médiában.

A szingapúri tűzoltókat egy öngyilkosjelölthöz riasztották: a középkorú nő egy toronyház erkélyéről akarta levetni magát. Már átmászott a korláton és az erkély előtti parapetről a mélységet kémlelte. Ekkor érkezett a különleges bevetési egység. Miközben folyamatosan nyugtatták és szóval tartották az öngyilkos jelöltet, a csapat többi tagja felkészült a mentésre.

A kettővel a nő lakása felett lévő erkélyről hirtelen sűrű hálóból készült nehéz függönyt dobtak le, ami egyrészt megzavarta az ugrani készülőt, másrészt meg is akadályozta, hogy levesse magát.

Szinte a háló ledobásával egyidőben kötélen tűzoltók ereszkedtek a nőhöz, és mire egyáltalán felfoghatta volna, hogy mi történik vele, már vissza is tuszkolták a korlát másik oldalára. Ebben segítették őket az időközben lakásba érkező társaik.

Arról nincs hír, hogy a nő miért akart véget vetni az életének. Azt sem tudni, hogy a különleges életmentésért kaptak-e kitüntetést vagy jutalmat a tűzoltók, illetve hogy az öngyilkosjelölttel kifizettetik-e a mentés költségeit.

Címlapról ajánljuk

Baka András megkezdi szolgálatát - A hivatalba lépés napja

A megválasztást rögzítő országgyűlési határozat szerint az új államfő augusztus 19-én lép hivatalba, és az alaptörvény 17. módosításának értelmében megbízatása az új alkotmány hatálybalépéséig, de legfeljebb öt évre szól.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×