Infostart.hu
eur:
359.79
usd:
309.31
bux:
131254.16
2026. május 15. péntek Szonja, Zsófia
Nyitókép: Pixabay

Kína is előállt a maga vakcinabejelentésével

Ennek legfontosabb eleme az időpont: még 2020-ban hozzáférhető koronavírus-védőoltást ígér a koronavírus "bölcsője".

A SinoPharm kínai állami gyógyszergyártó vállalat várhatóan az év végéig kereskedelmi forgalomba hozható oltóanyagot állít elő az új típusú koronavírus ellen - mondta a vállalat vezetője, Liu Csin-cseng a Kínai Kommunista Párt lapjában kedden megjelent cikkben.

Liu elmondása szerint a vakcina 1000 jüanba (hozzávetőleg 42 ezer forint) kerül majd, és

két lépésben kell majd beadni, 28 napos eltéréssel.

A cégvezető egyúttal azt javasolta, hogy a diákok és a nagyvárosokban élő emberek mindenképpen oltassák be magukat, de arra az álláspontra helyezkedett, hogy a vidéken, gyéren lakott helyen élőknek nincs szüksége a vakcinára.

"Nem kell mind az 1,4 milliárd kínait beoltani" - húzta alá Liu a Guangming Daily című lapnak, hozzátéve, hogy a SinoPharm két kísérleti oltóanyagon dolgozik, és évente 220 millió adag oltás legyártására van kapacitása.

Liu azt is mondta a lapnak, hogy ez egyik kísérleti vakcinát neki is beadták már.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Visszaköltözik a József nádor téri épületbe a Pénzügyminisztérium

Visszaköltözik a József nádor téri épületbe a Pénzügyminisztérium

Nincs akadálya a gördülékeny átadás-átvételnek és a közös munka gyors elindításának, függetlenül attól, hogy egy „mamut intézményből” egy tiszta profilú minisztériumot kellett létrehozni – közölte Facebook oldalán Kármán András pénzügyminiszter pénteken a délelőtti állományülést követően. Visszatérnek a „régi” épületükbe.
inforadio
ARÉNA
2026.05.15. péntek, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×