Infostart.hu
eur:
382
usd:
328
bux:
108931.64
2025. december 5. péntek Vilma
Jimmy Carter volt amerikai elnök sajtótájékoztatót tart a Habitat for Humanity Alapítványnak a részvételével zajló házépítő programjáról Tennessee állam fővárosában, Nashville-ben 2019. október 7-én. A 95 éves korábbi politikus az előző napon elesett otthonában, és zúzódást szenvedett a homlokán.
Nyitókép: MTI/AP/Mark Humphrey

Kórházba került Jimmy Carter

A volt amerikai elnököt kórházban ápolják, miután elesett és kisebb medencecsont-törést szenvedett - jelentette be az atlantai Carter Központ kedden.

A demokrata párti politikus - aki 1977 és 1981 között volt az Egyesült Államok elnöke - keddre virradóra a Plainsben lévő otthonában esett el, ebben a hónapban más másodszor.

A 95 esztendős volt elnök a Carter Központnak a Twitteren közzétett jelentése szerint "kiváló hangulatban van és hamarosan már otthon lábadozik".

Jimmy Carter az idén már többször is elesett és kórházi ápolásra szorult.

A hónap elején az arcán keletkezett sebeket több öltéssel varrták össze (lásd nyitóképünket), néhány napon belül azonban ismét dolgozott a lakhatási szegénység csökkentését céljául kitűző Habitat for Humanity nonprofit szervezetnél. Májusban pedig a bordáit törte el. 2015-ben bőrrákot diagnosztizáltak nála, amely később átterjedt az agyra is, de ebből egy új gyógyszer segítségével kigyógyult.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×