Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 20. szombat Rafael
Group of engineers sharing ideas about the project.
Nyitókép: Smederevac/Getty Images

Több a munkanélküli férfi, mint nő

2025 júniusában a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 679 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 212 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,3 százalék volt – jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A 2025. április–júniusi háromhónapos időszakban a foglalkoztatottak átlagos létszáma a 15–74 évesek körében 4 millió 661 ezer volt, 49 ezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban. A férfiak körében a foglalkoztatottak száma 29 ezerrel, 2 millió 472 ezerre, a nőknél 20 ezerrel, 2 millió 189 ezerre mérséklődött. A csökkenésben meghatározó szerepe volt az úgynevezett legjobb munkavállalási korú, 25-54 éves népesség fogyásának.

A hazai elsődleges munkaerőpiacon 4 millió 490 ezren dolgoztak, ami 57 ezerrel elmaradt az előző év azonos időszakában mért értéktől, míg a közfoglalkoztatottak és a külföldön dolgozók létszáma érdemben nem változott, 66 ezer és 105 ezer volt.

A 15–64 évesek körében a népesség és a foglalkoztattak számának egyidejű csökkenése mellett az előző év azonos időszakához képest a foglalkoztatási ráta gyakorlatilag nem változott, 74,9 százalék volt. A ráta a férfiak esetében 78,8 százalékot, a nők körében pedig 71,0 százalékot tett ki.

A 2025. április–júniusi időszakban a 15–74 éves munkanélküliek száma 219 ezer, a munkanélküliségi ráta pedig 4,5 százalék volt.

A férfi munkanélküliek száma 120 ezret, a nőké 99 ezret tett ki. A ráta gyakorlatilag mindkét nem esetében megegyezett az előző év április és június közötti értékkel, a férfiaknál 4,6 százalék, a nőknél 4,3 százalékos értéket mutatott.

A munkakeresés átlagos időtartama 12,2 hónap volt, a munkanélküliek 41,3 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje keresett állást, miközben 31,8 százalékuk már legalább egy éve nem talált munkát.

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adminisztratív adatai szerint a nyilvántartott álláskeresők létszáma 2025. június végén az egy évvel korábbihoz képest 1,4 százalékkal, 220 ezerre mérséklődött.

Címlapról ajánljuk
Horváth Péter a Nemzeti Pedagógus Kar esetleges megszüntetéséről: ezt eddig csak az ellentábor híresztelte

Horváth Péter a Nemzeti Pedagógus Kar esetleges megszüntetéséről: ezt eddig csak az ellentábor híresztelte

A megszűnéssel kapcsolatos pletykák hátterében az állhat, hogy a szervezetet az Orbán-kormány idején hozták létre – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke. Horváth Péter is hallott arról, hogy adott esetben kibővíthetik a tagságot vagy a kart kamarává alakíthatják át. Reagált a szervezetét ért kritikákra is az NPK újraválasztott vezetője.

Magyar Péter: Sulyok Tamás alkotmányos puccskísérlete elbukott – videó

„Sulyok Tamás alkotmányos puccskísérlete elbukott. Az alkotmánybírók is kimondták, hogy vége van. Sulyok Tamásnak és Polt Péternek mennie kell” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×