Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel
Nyitókép: pexels

Újabb távfűtési fordulat: megmenekülhet számos intézmény

Lapértesülés szerint a hatályosnál várhatóan több mint ötven százalékkal kisebb hődíjat kell fizetniük a külön kezelt intézményeknek a jövő évtől, bár az alapdíjuk kissé emelkedik.

A jövő év első napjától a mostaninál több mint 50 százalékkal alacsonyabb hődíjról értesítette ki egy olyan ügyfelét az egyik hazai szolgáltató, amely a külön kezelt intézmény kategóriában tartozik - írja a Világgazdaság. Az ügyfélnek egyúttal több mint 7 százalékkal megnő az alapdíja.

A lap az érintett intézmények nevét nem közöli, de azt írják, hogy vélhetően a többi szolgáltató is hasonlóan jár majd el, hatósági áras szolgáltatásról lévén szó. Díjaik csak a szolgáltatók eltérő adottságai miatt különbözhetnek egymásétól.

A külön kezelt intézmények a legmagasabb hatósági árnak minősülő fogyasztásalapú önköltségi hődíjat kötelesek fizetni. Bár ez pillanatnyilag rendkívül magas az elszabadult európai gázárak miatt, a januártól várható kedvező fordulat az érintett intézmények mellett az azokat használó lakosság számára is jó hír.

A lap szerint ugyanis

talán nem kell bezárni azokat a távhővel ellátott uszodákat, múzeumokat, színházakat és más létesítményeket, amelyeknek az üzemeltetői a magas fűtésszámla miatt erre kényszerülnének.

Illetve újranyithatók, amelyek már léptek.

A hivatkozott szolgáltató által küldött értesítésében az áll, hogy az új díj meghatározásakor a társaság a 2022. október 26. és a 2022. november 22. közötti nemzetközi gázárakat vette figyelembe, ezzel a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) erre vonatkozó hirdetményének tett eleget.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: vasárnap leáll a paksi atomerőmű

Magyar Péter: vasárnap leáll a paksi atomerőmű

Hajnalban lekapcsolják az utolsó előtti blokkot, vasárnap pedig az utolsót is.

„Még a cipőkötés is bonyolultabb az újraélesztésnél”

A laikusok is biztonsággal használhatják az automata és félautomata defibrillátorokat, mert ezek a készülékek hangutasításokkal segítik a felhasználókat, és nem lehet velük kárt okozni – hangsúlyozta az InfoRádiónak nyilatkozó sürgősségi szakorvos, mentőorvos, az SOS Elsősegély alapító-vezetője. Márkus Dávid arról is beszélt, hogy különösen fontos a defibrillátor használata olyan helyzetekben, ahol a mentők nem tudnak néhány percen belül a helyszínre érkezni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×