Infostart.hu
eur:
390.02
usd:
335.93
bux:
122655.67
2026. március 24. kedd Gábor, Karina
Analog electricity meter for households.
Nyitókép: Torsten Asmus/Getty Images

A kormány kiterjesztette kkv-k energiatámogatását

Bővült azoknak a vállalkozásoknak a köre, amelyek rezsitámogatást igényelhetnek az államtól.

Ezentúl azok a vállalkozások is igényelhetnek rezsi támogatást amelyek költségeiből az energia számlák legalább két százalékot tesznek ki. Ezt a gazdaságfejlesztési miniszter jelentette be.

Nagy Márton emlékeztetett rá, hogy eredetileg a kormány csak azokat a vállalkozásokat akarta támogatni, amelyek energiaköltsége 2021-ben elérte az árbevétel 3 százalékát. Azonban látva, hogy a kis és középvállalkozások közül milyen sokat érintenek a drasztikusan megemelkedett energia költségek, a kabinet kibővítette a támogatottak körét.

A miniszter mindenkit arra biztat, hogy amennyiben vállalkozása megfelel ezeknek a kritériumoknak, úgy mielőbb igényelje a rezsitámogatást az energiatamogatas2022 portálon.

A Program keretében az idén 100 milliárd, jövőre pedig 100-120 milliárd forint áll majd a kkv-k rendelkezésére. Így ebben az évben 75 milliárd forint juthat a működési költségnövekedés kompenzálására, további 25 milliárd pedig energiahatékonysági beruházásokra, amelyeket a Kormány a beruházás összköltségének 15 százalékáig támogat, a Széchenyi Kártya Program keretében nyújtott kedvező kamatozású beruházási hitelhez szükséges önerő egy részének átvállalásával.

A Kormány a támogatottaktól elvárja, hogy védjék meg a munkahelyeket, őrizzék meg a foglalkoztatottak legalább 90 százalékát - hangoztatta közleményében Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.

Címlapról ajánljuk
Feltartóztathatatlan az AfD  – már Németország nyugati felében is

Feltartóztathatatlan az AfD – már Németország nyugati felében is

Megalakulása óta szinte töretlen a radikális jobboldalinak tartott AfD szárnyalása. A két nyugati tartományban márciusban tartott helyi parlament választásokon az ellenzéki párt megduplázta eredményét, de a java az elemzők szerint szeptemberben, a keleti tartományokban tartandó választásokon következhet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
Több ezer katonát küld Trump a Közel-Keletre, új biztonsági vezetőt kapott Irán – Híreink az iráni háborúról kedden

Több ezer katonát küld Trump a Közel-Keletre, új biztonsági vezetőt kapott Irán – Híreink az iráni háborúról kedden

Kedden is folytatódnak az amerikai és izraeli támadások Irán (és Libanon) ellen, miközben Irán is folytatja csapásait az öbölállamok és Izrael ellen. Tel-Aviv központjában egy 100 kg-nyi robbanóanyagot szállító rakéta csapódott be, hatan könnyebben megsérültek, több épületben is hatalmas károk keletkeztek. Kedden kinevezték Irán új biztonsági vezetőjét, miután egy hete egy légicsapásban életét vesztette Ali Laridzsáni: az új főnök, Mohammad Bagher Zolghadr korábban az iráni Forradalmi Gárda egyik parancsnoka volt. A Wall Street Journal értesülései szerint a Pentagon mintegy 3 ezer amerikai légideszantos katonát tervez a Közel-Keletre vezényelni az Irán elleni amerikai és izraeli hadműveletek támogatására. Donald Trump közben bejelentette: Irán beleegyezett abba, hogy soha ne tegyen szert atomfegyverre. Az amerikai elnök szerint Teherán folyamatosan tárgyal Washingtonnal, és "értelmesen beszélnek". Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus legújabb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×