Infostart.hu
eur:
384.63
usd:
330.61
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Budapest, 2019. február 8. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) épületének déli homlokzata az V. kerületi Szabadság téren. MTVA/Bizományosi: Juhász Gábor
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Juhász Gábor

Itt az MNB döntése az irányadó kamatról

Változatlanul 10,75 százalékos kamat mellett hirdette meg egyhetes betéti tenderét az MNB. Vagyis az utóbbi napok forintgyengülése sem késztette rendkívüli kamatemelésre a jegybankot, majd augusztus 30-án folytatódhat a szigorítási ciklus.

Csütörtökön a múlt hetivel megegyező 10,75 százalékos kamat mellett hirdette meg egyhetes betéti tenderét az MNB, vagyis nem változik az irányadó kamat, továbbra is egyezik az alapkamattal. Legutóbb július végén döntött a kamatszintek emelkedéséről az MNB – emlékeztet a Portfolio.

Megjegyzik, alapesetben nem is lehetett ma a kamat változtatására számítani, de nem elfelejtendő, hogy a hét eleje óta erőteljes forintgyengülés volt tapasztalható: a hétfő reggeli 390 körüli szintről szerdára 408-ig emelkedett az euró jegyzése, majd onnan fordult megint erősödésbe. Tehát a magyar deviza gyengélkedése sem késztette rendkívüli kamatemelésre a jegybankot.

A Monetáris Tanács legközelebb augusztus 30-án dönt a kamatokról, akkor folytatódhat a szigorítási ciklus. A szakemberek szerint ez még néhány hónapig további kamatemeléseket jelent majd, hiszen az infláció júliusban is jelentősen emelkedett, és várhatóan csak az őszi hónapokban fog tetőzni. Így pedig akár 13-14 százalékig is emelkedhet az irányadó kamat a piaci várakozások szerint.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×