Infostart.hu
eur:
385.38
usd:
330.92
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Miért tűntek el az 1 forintos repülőjegyek?

November 1-jétől csak a repülőjegy teljes árát tüntethetik fel hirdetéseikben a légitársaságok és utazási irodák. Az Európai Parlament és az Európai Tanács közös döntése nyomán így megszűnhetnek az úgynevezett egyforintos ajánlatok. A légitársaságok állítják: már több hónapja a reális árakat tüntetik fel.

Bár az Európai Unió már nyáron elfogadta az átláthatóbb repülőjegy-árakról szóló rendeletet, de hatályba csak szombaton lépett. Eszerint a légitársaságok és az utazási irodák november 1-jétől nem trükközhetnek - mondta az InfoRádiónak Perger István, az Európai Parlament sajtóosztályának munkatársa.

A hatóságok fellépnek az ellen a gyakorlat ellen, amelyet egyes légitársaságok követnek, hogy a meghirdetett árba még nem számolnak bele több, az utas által mindenképp kifizetendő adót, díjat. A jövőben nem képzelhető el olyan hirdetés büntetés nélkül, ami 1 forintos jegyárat kínál, tudván, hogy ehhez még más díjat is fel kell számolni.

Bizonyos esetben ugyanakkor mégis meglepetés érheti az utasokat. A WizzAir például poggyászdíjat számol fel, azaz külön díjat kell fizetni azért, ha az utasnak nemcsak kézipoggyásza, hanem csomagja is van. Ez nem kötelező, így nem is tüntetik fel a jegyárban - mondta korábban az InfoRádiónak a diszkont légitársaság kommunikációs igazgatója.

A rendeletből ezzel szemben kiderül, hogy a repüléshez kapcsolódó választható szolgáltatásokat érthetően be kell mutatni a helyfoglalási folyamat elején, ezeket az opciókat pedig minden esetben az utasnak kell megjelölnie. A WizzAir egyébként március óta a teljes fizetendő összeget tünteti fel a reklámokban, ahogy már tavaly október óta a Malév is. A légitársaságok honlapján szereplő ajánlatok alapján alkalmazza a rendeletet a SkyEurope és az EasyJet is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Újabb vámháború fenyeget - Hogy reagál erre a forint?

Gyengüléssel kezdett hétfő reggel a forint miután a hétvégén Grönland sorsa vámháborús fenyegetésbe torkollott az Egyesült Államok és Európa között. Komoly aggodalomra egyelőre nincs ok, változatlanul a 385-ös szintet kerülgeti a forint az euróval szemben. A nemzetközi színtéren a dollár gyengélkedése első ránézésre látványos, de ezzel csak az utóbbi napok erősödését korrigálja az amerikai deviza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×